CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken erken seçim yorumu

CHP'nin geçtiğimiz hafta içi Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde gerçekleştirdiği CHP Belediye Başkanları Çalıştayı'nın ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin çok ağır bir ekonomik bunalımdan geçtiğini, bu yüzden erken seçim çağrısı yapmayacaklarını söyledi. 

Türkiye'nin ekonomik durumunu değerlendiren CHP Lideri, erken seçim ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İKTİDARA ZAMAN TANIMAK LAZIM

Kılıçdaroğlu, "CHP olarak biz erken seçim çağrısı yapmayacağız. Çünkü Türkiye'nin çok ağır bir ekonomik bunalımdan geçtiğini hepimiz kabul ediyoruz. Böyle bir ortamda seçime gitmeyi doğru bulmuyoruz. İktidar 'bu sorunu çözeceğim' diyor. Onlara zaman tanımak lazım. Gerçi 17 yıldır ülkeyi yönetiyorlar ama bu halden bakalım çıkaracaklar mı çıkaramayacaklar mı? Vatandaş bunu görmeli." dedi. 

YANGINI SÖNDÜREBİLİYORLARSA BUYURSUN SÖNDÜRSÜNLER

"Yangını söndürüyorlarsa buyursun söndürsünler. Hiçbir engel çıkarmıyoruz." diyen Kılıçdaroğlu, "Bu konuda parlamentoya yasa getiriyorsanız onu da destekleyeceğiz dedik. Ama getirdikleri yasa fakirin fukaranın sorununu çözen bir yasa değildi. Bir avuç batan şirkete yeniden kaynak vermeliydi. Sonrası gelecek, nasıl olsa bu ülkede bir seçim olacak biz bütün gerçekleri anlatacağız." diye konuştu. 

AK PARTİ LİDER EKSENLİ BİR PARTİ

Kemal Kılıçdaroğlu, çok tartışılan Cumhurbaşkanlığı Sistemi'yle ilgili de "Erdoğan'ın egolarını tatmin etmek için bir sistem getirildi. Adına tek adam rejimi diyoruz. 23 Nisan'da 6 madde halinde CHP'nin bu konudaki görüşlerini açıkladım. 6 maddeyi yapmayı düşünüyorlarsa gelsinler. Ama AK Parti bunları yapabilir mi; hayır. Çünkü AK Parti lider eksenli bir parti. Bir kişinin iradesi var, devasa AK Parti'nin iradesi yok" ifadelerini kullandı.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2929170/chp-lideri-kilicdaroglundan-dikkat-ceken-erken-secim-yorumu