Murat Dedeman kimdir?

Dedeman Otellerinin sahibi Murat Dedeman 68 yaşında geçirdiği kalp ameliyatı sonrası enfeksiyon nedeniyle hayatını kaybetti. Dedeman'ın hayatını kaybetmesi ile Murat Dedeman kimdir? soruları merak konusu oldu. İşte Murat Dedeman'ın hayatı ve kariyeri

MURAT DEDEMAN KİMDİR?

1951 yılında Ankara'da doğan Murat Dedeman, TED Ankara Koleji ardından Ankara İktisadi ve İdari İlimler Akademisinden mezun oldu. Üniversite eğitimini tamamladıktan sorna Mehmet Kemal Dedeman'ın yanında iş hayatına başlayan Murat Dedeman uzun süre Dedeman Topluluğunun birçok yönetim kademesinde görev aldı. Murat Dedeman 1992 senesinde Dedeman Holding'in Yönetim Kurulu Başkanlık görevine gelirken vefatına kadar bu görevi sürdürdü.

Murat Dedeman, birçok STK'nın kurucusu olurken Kayseri İli Yardım Derneği, TED Ankara Kolejliler Derneği, TED İstanbul Koleji Vakfı, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı, TABA gibi sosyal, sportif, kültürel, mesleki dernek ve vakıflarda Yönetim Kurulu Üyeliklerine sahip. Ayrıca Murat Dedeman, 6 Nisan 2007 yılında da Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.

Öte yandan Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman bir süre Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığı da yaptı.

- Milli Gazete, Biyografi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2923488/murat-dedeman-kimdir