Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu beraberliğine finans engeli!

AKP'ye yönelik yayınladığı manifesto ile yeni parti kurma hazırlığında olduğu iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun AKP'den istifa eden Ali Babacan iel birlikte hareket etmemesi ile dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

Yeni parti kurma hazırlığında olduğu iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Yavuz Oğhan’ın BideBunuİzle canlı yayınında Ali Babacan ile neden beraber olmadıkları sorusuna, “Manifestoyu birlikte açıklamak isterdim. Beraber olabilmek için elimden geleni yaptım. Neden olmadığını ben de bilmiyorum. Bu soruyu Ali Bey’e de sormakta fayda var” cevabını vermişti.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre Davutoğlu, "neden olmadığımı bilmiyorum" dese de yakın çevresinden edinilen bilgiye göre Davutoğlu ile Babacan ekibi arasında bir dizi görüşmeler yapıldığı hatta genel başkan ve yardımcılıklarına varana kadar isimlendirmeler yapıldığı belirtildi. Ancak daha sonra Babacan tarafından"ret" yanıtı geldi. Ret yanıtının gerekçesi ise, "Finans çevreleri Davutoğlu’nu istemiyor" olduğu belirtilerek her iki isim kendi yolunda yürümeye başladığı iddia edildi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2915498/ali-babacan-ile-ahmet-davutoglu-beraberligine-finans-engeli