Mehmet Aktaş kimdir?

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara görere Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya görevden alınarak yerine Şırnak Valisi Mehmet Aktaş atandı. Emniyet Genel Müdürlüğüne atanan Mehmet Aktaş kimdir?

EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ MEHMET AKTAŞ KİMDİR?

1968 yılında Elazığ'da doğan Mehmet Aktaş, 1986 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1990 yılında mezun oldu.

Yeni Emniyet Genel Müdürü Aktaş, 1994 yılında girdiği sınavı kazanarak Malatya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Adaylık sürecinde 8 ay süreyle İngiltere'de dil ve İngiliz Yönetim Sistemi ile ilgili eğitim alan Aktaş, Aksaray-Gülağaç, Malatya-Kuluncak, Muş-Hasköy, Düzce-Cumayeri ve Rize-Çayeli ilçelerinde Kaymakamlık yaptı.

2010-2014 yılları arasında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nde sırasıyla Şube Müdürü, Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Aktaş, Şubat 2014 kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı görevine getirildi.

1 Haziran 2016 tarihli Valiler Kararnamesi ile Karabük Valiliğine atandı. 21 Haziran 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Şırnak'a atanan Vali Aktaş, 30.06.2017 tarihi itibariyle Şırnak Valiliği görevine başladı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan karar ile Vali Mehmet Aktaş, Emniyet Genel Müdürlüğüne atandı.

Mehmet Aktaş, evli ve 3 çocuk babasıdır.

- Milli Gazete, Biyografi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2863663/mehmet-aktas-kimdir