Kamalak: AKP ve yeni parti oluşumları Amerikan desteklidir!

TV5'te Hamza Yardımcıoğlu'nun sunduğu 'Gizli Dosya' programına Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Kamalak katıldı.

'Gizli Dosya' programında gündeme dair soruları yanıtlayan Kamalak, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Ergenekon ve Balyoz darbe kumpaslarıyla orduya büyük zararlar verildiğini ifade eden Kamalak, Amerikan karşı askerlerin bu kumpaslarla tasfiye edildiğini söyledi.

Konuya ilişkin '15 Temmuz darbe girişiminin Ergenekon ve Balyoz darbe planlarının bir parçası olabilir mi?' sorusuna cevap veren Kamalak "Doğruluk payı var onunda temelinde 1 Mart tezkeresinin reddi var. Bu Ergenekon ve Balyoz operasyonlarıyla Amerikan karşıtı olan askerler tasfiye ediliyor. Amerika'nın Batı'nın desteği olmadan hiçbir demokratik ülkede darbe olmaz. Bütün darbelerin gerisinde başta Amerika olmak üzere sonra onların yandaşı olan Avrupa var. Darbeyi FETÖ'cüler hazırladı doğrudur onların gerisinde kim var? Amerika var. Ergenekon'un gerisinde kim var? Yine Amerika var. Olayları bütün halinde görmemiz lazım" dedi.

Ayrıca AKP'nin de Amerikan destekli olduğuna da dikkat çeken Kamalak "Çok daha önemlisi bugünkü iktidarın gerisinde kim var? Bunları söylememiz lazım" şeklindeki ifadeleri kullandı.

AKP'nin İslam Birliği'ne engel olmak için kurulduğunu da ifade eden Kamalak, "AKP'nin ortaya çıkışının ana gayesi D-8'leri önlemek ve İslam Birliği'nin kurulmasına mani olmaktır" şeklindeki ifadelere yer verdi.

Diğer taraftan Türkiye'de son dönemde yeni parti oluşumlarının arkasında da Amerika'nın olduğunu ifade eden Kamalak, "Şuan yeni partiler fala kuruluyor bunların ardında kim var? Siyonizm at değiştiriyor" şeklinde değerlendirmede bulundu.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2861194/kamalak-akp-ve-yeni-parti-olusumlari-amerikan-desteklidir