15 Temmuz’un bedelini  suçsuz gençlere ödettiriyorlar

TBMM’de düzenlediği basın toplantısı ile 15 Temmuz sonrası özellikle Hava Harp Okulu öğrencilerinin yaşadıkları mağduriyetlere değinen Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, “İhanetin ve siyasi menfaatlerin 17 yıllık bedelinin bu gencecik insanlara ödettirilmek istenmesini milletimizin vicdanına arz ediyorum.”

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında 15 Temmuz hain darbe girişimi ve sonrası yaşananlar ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Saadet Partisi olarak her daim millet iradesinin yanında olduklarını belirten Karaduman, “Ülkemizi AK Parti – FETÖ işbirliğinin sürüklediği uçurumdan kurtaran milletimize şükranlarımı arz ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” diyerek açıklamalarına başladı.

FETÖ’NÜN EN KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİ ADAM KAYIRMAYDI         

Karaduman, şöyle konuştu: “FETÖ’nün uygulamalarına şöyle dönüp bir bakarsak adam kayırmak örgütün en karakteristik özelliğiydi. Bunun yanında insanların hakkını elinden almak için iftira atmak, kamu kaynaklarını kendi cemaatine helal görüp dışarıya haram görmek, ABD ile stratejik ortaklık ya da iş birliği, ihaleye fesat karıştırmak ve ekonomide faizci kapitalist nizamı belirlemek FETÖ’nün zihniyetinin öne çıkan en temel adımlarıydı.

TANIK İFADELERİNE RAĞMEN MÜEBBET CEZA ALDILAR

15 Temmuz’dan sonra iktidar eliyle hukuksuzluğun adeta kurumsallaştığına dikkat çeken Karaduman, müebbet cezası alan Hava Harp Okulu öğrencilerinin yaşadıklarından söz etmek istediğini ifade etti. Karaduman, tanıkların verdiği ifadelerde de öğrencilerin darbeden haberdar olmadığının görülmesine rağmen mahkemenin hiçbir suça bulaşmamış yüzlerce öğrenciyi müebbet hapis cezasıyla cezalandırdığını dile getirdi.

MİLLETİMİZİN VİCDANINA SESLENİYORUM

Kararı millet adına alan mahkemelerin suçlu-suçsuz ayrımını yapmak ile yükümlü olduklarını hatırlatan Karaduman, mahkemenin aldığı bu karar ile sadece adalete olan güveni değil, milletin vicdanını da yaraladığını dile getirdi. Karaduman, basın toplantısını şu ifadeler ile sonlandırdı: “Yıllarca örgütün sözcülüğünü yapan kişi televizyonlarda yorumcu olarak dolaşırken, Pensilvanya’da Fethullah Gülen ile yemek yiyenler, toplantı yapanlar milletvekili, bakan olarak mevkiler işgal ederken, Bank Asya’da hesabı olanlara örgüt üyesi muamelesi yapılırken aynı bankanın eski yöneticisi SPK’ya başkan olarak atanırken, FETÖ ile bağlantılı olduğu için tutuklanan ABD’li rahip salıverilip ülkesine gönderilirken, ihanetin ve siyasi menfaatlerin 17 yıllık bedelinin bu gencecik insanlara ödettirilmek istenmesini milletimizin vicdanına arz ediyorum.” Karaduman, hükümetten, adaletin kısa sürede siyasi çekişmelerin aracı olmaktan çıkarılmasını beklediklerini, yaşanan mağduriyetlere de bir son verilmesini istedi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2861132/15-temmuzun-bedelini-sucsuz-genclere-odettiriyorlar