Fiskobirlik’ten fındık fiyatı açıklaması! Fındık fiyatları ne kadar?

Fındık fiyatları yükseliş trendini sürüdüryor. Elinde fındık kalan üreticilerin yüzü gülüyor.

15 Kasım fındık fiyatları, üreticiler tarafından merak ediliyor. Fındıktaki fiyat artışı devam ediyor. Kasım ayı ile birlikte fındığın kilo fiyatının 19 TL'ye kadar yükseldi.

Fındık fiyatları arz - talep dengesine göre değişiklik gösteriyor.

Fındık üreticileri gerek Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) gerekse fındık tüccarlarına yetiştirip topladıkları fındıklarını satıyorlar.

Sezona kilosu 15 liradan başlayan ve şu anda 19 lirayı gören fındık fiyatları üreticiyi heyecanlandırdı.

FİSKOBİRLİK'TEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, yeni mahsul fındık alımı için hazırlıkların tamamlandığını açıkladı. Bayraktar, "Peşin" ve "Emanet" sistem politikalarını uygulamaya devam edeceklerini belirterek, isteyen çiftçinin ürün bedellerini hemen, arzu edenlerin de daha sonra değerlendirmek üzere depolarına emanete bırakabileceklerini ifade etti.

Fındık fiyatı ile ilgili de değerlendirmede bulunan FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, serbest piyasada oluşacak fiyatın bir miktar üzerine çıkarak ürün kabullerini gerçekleştireceklerini duyurdu.  "Son 4 yıldan bu yana uyguladığımız bir metot var, piyasada oluşan fiyatın bir miktar üzerinde üreticilerimizden fındık alımı yapıyoruz" açıklamasında bulunan Bayraktar, "Bu politikamızı 2019 fındığı için de sürdüreceğiz. Fındık alım depolarımız ve ekiplerimiz hazır durumda. Yine fındık işleme tesisimiz de hazır. Dolayısıyla biz üreticilerimizi korumaya çalışarak, FİSKOBİRLİK'in de bir ticari işletme olduğunu düşünerek alımlarımıza devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

FINDIK FİYATLARI NE KADAR?

Fındık fiyatlarının en yüksek işlem gördüğü Giresun'da 15 Kasım tarihi itibariyle fındık en yüksek 19,41 TL'den alıcı buluyor. Akçakoca ve Düzce'de ise fındık en düşük 15,50 TL'den satılabiliyor.

Peki fındık fiyatları ne kadar?

"Fındık kaç liradan alıcı buluyor?", "Fındık kaç liradan satılıyor?", "Fındık fiyatlarında son durum ne?", "Fındık fiyatları daha da düşecek mi?" gibi soruları merak eden üretici için işte güncel fındık fiyatları...

Ordu, Samsun, Çarşamba, Zonguldak, Kocaeli, Ünye, Giresun, Düzce, Sakarya, Fatsa, Akçakoca, Terme ve Trabzon gibi fındığın bol olduğu yerlerde il il güncel fındık fiyatları.

İL İL GÜNCEL FINDIK FİYATLARI

NOT: Bu haberde yer alan listelerde belirtilen fındık fiyatları Ordu, Giresun, Düzce, Ünye, Fatsa, Terme ve Trabzon Ticaret Borsaları tarafından duyurulan verilerle derlenmiştir.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2860126/fiskobirlikten-findik-fiyati-aciklamasi-findik-fiyatlari-ne-kadar