KPSS soru ve cevapları yayımlandı mı? ÖSYM'den sonuç tarihi açıklaması

Memur olmak isteyenler ile öğretmenlik atmaları için geçerli olan 2019 - KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavı bugün çoklu oturumlar şeklinde düzenlendi. 2019 KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavına 644 bin 557 aday, Eğitim Bilimleri oturumuna ise 376 bin 709 aday ter döktü. Adaylar sınav sonrası "KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? ve KPSS soru ve cevapları yayımlandı mı? sorularının cevabını arıyorlar.

KPSS'ye giren adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumunda 120 soru için 130 dakika, Eğitim Bilimleri oturumunda ise 80 soru için 100 dakika süre verildi. KPSS sınavı kolay mıydı, zor muydu? sorusu sınav çıkışı öğrencilerin yaptıkları yoruma göre "Ne kolaydı, ne zordu". Konuyla ilgili detaylı analiz ilerleyen saatlerde eğitimcilerin yaptığı açıklamalar milligazete.com.tr'de yer alacaktır.

KPSS SINAV SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI MI?

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) soru ve cevapları henüz yayımlanmadı. Adaylar, ÖSYM KPSS soru ve cevaplarını yayımladığı andan itibaren milligazete.com.tr üzerinden KPSS soru ve cevaplarına ulaşabilecekler.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bugün gerçekleştirilen ve memur olmak isteyen adaylar ile ataması yapılacak öğretmenlerin katıldığı 2019 KPSS sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun cevabı ÖSYM'nin açıkladığı takvimde yer alıyor. ÖSYM'nin takviminde KPSS sonuçları 29 Ağustos'ta açıklanacakken sınav sonuçları, açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerli olacak.

Bu süre içinde yeni sınavın yapılamaması durumunda, sınav sonuçları, bir sonraki sınavın sonucunun açıklanmasına kadar geçerli sayılacak.

- Milli Gazete, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2858314/kpss-soru-ve-cevaplari-yayimlandi-mi-osymden-sonuc-tarihi-aciklamasi