Ali Babacan’ın çevresi Mehmet Şimşek için ne düşünüyor?

Yeni parti kuracağını ilan Ali Babacan'ın yanında kimler yer alacak? Kulislerde birçok isim konuşulurken en çok Mehmet Şimşek'in adı geçiyor. Şimşek, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir basın toplantısında sorulan "Babacan ile birlikte hareket edebileceğiniz şeklinde yorumlar var, ne diyorsunuz?" soruya "Zamanı gelince konuşuruz" cevabını vermişti.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, yeni parti kuracağını ilan eden Ali Babacan'ın yanındaki isimleri değerlendirdi. Yine Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın önceki gün yazdığı yazısında aktardığı kuliste edindiği "Şimşek, Babacan hareketinin tam da göbeğinde" bilgisini hatırlatan Altaylı, Babacan'ın çevresinin Şimşek için "Mehmet iyidir hoştur ama Tayyip Bey yarın çağırıp bakan yapacağım dese koşa koşa gider" dediğini iddia etti.

Fatih Altaylı yazısının ilgili bölümünde şu ifadeleri kullandı:

"Benim yıllar önce “Amerikalı eşi CIA’de çalışır. Böyle bakan mı olur!" diyerek ayıp ettiğim Mehmet Şimşek. Şimşek’in Babacan’la beraber olup olmayacağı merak edilirken, "Şimşek, Babacan hareketinin tam da göbeğinde" diye bir bilgi atıldı ortaya. Mehmet Bey şimdi hareketin tam göbeğinde mi bilmiyorum.
Ancak Gül ve Babacan yeni parti için yola çıkarken Mehmet Şimşek adının yanında bir soru işareti vardı. Gül’e çok yakın olmasına rağmen Babacan’ın çevresi Mehmet Şimşek için “Mehmet iyidir hoştur ama Tayyip Bey yarın çağırıp bakan yapacağım dese koşa koşa gider” diye düşünüyordu. Bu düşünce geride kalmış olmalı ki, şimdi hareketin göbeğine yerleşmiş"

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2856411/ali-babacanin-cevresi-mehmet-simsek-icin-ne-dusunuyor