Yepyeni bir gelecek vizyonu, ancak Milli Görüş ile olur

İsrafil Bayrakçı
İsrafil Bayrakçı

Yeni oluşumların ayak seslerinin duyulduğundan daha önce bahsetmiştik. Amma velâkin bu yeni oluşumların daha önde gelen mensuplarını dikkatle ve ibretle takip ediyoruz. Bunların kimileri Milli Görüş kökeninden gelenler ve kimileri de AKP kurulurken katılanlar… Bunlar bu oluşuma “dava” dediler. Aslında biz biliyoruz o davanın ne olduğunu. O dava “Milli Görüş’ün önünü kesme davası” aslında. Ama tabiri caizse bilmeyenlere yutturdular. Asıl davalarının cep doldurma, yandaş kayırma ve şatafattan saltanat sürdürme olduğunu hemen herkes anladı. Herkesin anladığını anlayanlar artık bu gemiyi terk etmeye başladı.

Şimdilerde ülkenin kötü gidişatını görerek Sayın Ali Babacan, “Türkiye için yepyeni bir gelecek vizyonuna ihtiyaç vardır” diyerek partisinden istifa etti. İstemeyerek de olsa kocaman bir “günaydın” demek gerekiyor. Temel Karamollaoğlu’nun yeri geldiğince söylediği bir söz var: “Uyuyanı uyandırmak kolay da uyuma numarası yapanı uyandırmak zordur.” Acaba bunlar uyuyor muydu, yoksa uyuma numarası mı yapıyorlardı? Bilmiyoruz, ama şükür sonunda uyandılar. Uyandılar uyanmasına da adaletsizliğin, haksızlığın zirve yapmasını; işsizliğin, enflasyonun ayyuka çıkmasını, ahlaki yozlaşmanın hüküm sürmesini, ekonominin can çekişmesini ve dış politikada inisiyatifin kaybolmasını mı beklediler? Bu kadar yapılan yanlışların vebalinde hiç payları yok mu? Bunca yıl neden sustular? Susmak, razı olmak anlamına gelmez mi? Şimdi “efendim yepyeni bir gelecek vizyonuna ihtiyacı var” diyorsunuz. Doğru. Ama geçmişte de büyük bir vizyona şiddetle ihtiyaç varken işte Milli Görüş geldi. 1996’da yarım yamalak iktidar olmasına rağmen kısa zaman içinde memura, işçiye, emekliye, Bağ-Kur’luya %50’den %300’e varan zam yapma, enflasyonu aşağı çekme, işsizliği azaltma, denk bütçe ve D-8’ler gibi projeleri gerçekleştirdi. Bu milleti mutlu ve bahtiyar etti. Bırakın bu yeni oluşumları bu yarım kalan Milli Görüş iktidarını tamamlamak için Saadet Partisi saflarında yer alın ve işte o zaman yepyeni bir gelecek olacaktır. Ekonomi daha fazla tahribata uğramadan gerçek, liyakatli ve ehil insanların seslerini yükseltme zamanı çoktan geldi de geçiyor bile…

Diğer bir taraftan bugünlerde Merkez Bankası Başkanı’nın kanuna aykırı bir şekilde görevden alınmasının gerekçesi tam bir aldatmacadır. “Faizleri düşür dedik, düşürmedi ve bu durum yüksek enflasyona yol açıyor” diyorlar. Sonra da Haziran ayı enflasyonunu 0 (sıfır) gösteriyorlar. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu? Bu millet 17 yıldır bu kandırmacalara artık doydu. Doydu ama bir kandırmaca da Lut kavminin kalıntıları olan ahlak ve aile mefhumunun temeline dinamit koyan insan şeklindeki yaratıklarla ilgili güdülen politikaların yanında onlara her türlü hakkı verecek kanunlar çıkarıyor, sözleşmeler yapıyorlar. Hatta bazı ameliyat masraflarının SGK tarafından karşılanmasını sağlıyorlar. Sonra da bunlara karşıymış gibi görünüyorlar. Engellilerin şiddetle ihtiyaç duyduğu ve hayati önem arz ettiği protezi karşılamazken, yukarıda bahsettiğimiz malum kişilere bu hakların verilmesi kamuoyu vicdanında nasıl karşılık bulacak diye merak ediyoruz.

Her zaman olduğu gibi ülkemiz ve milletimizin geleceğinin hayırlı olmasını temenni ediyoruz, vesselam…

- Milli Gazete, İsrafil Bayrakçı tarafından kaleme alındı
https://www.milligazete.com.tr/makale/2852153/israfil-bayrakci/yepyeni-bir-gelecek-vizyonu-ancak-milli-gorus-ile-olur