Karamollaoğlu'ndan AKP'ye dikkat çeken zor soru: Trump nasıl yumuşadı?

Saadet Partisi Genel İdaresi Kurulu toplantısı Genel Başkan Temel Karamollaoğlu başkanlığında toplandı.

Toplantıda gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, Japonya'da G2O zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın görüşmesine değindi.

ABD Başkanı Trump'ın S-400'lerle ilgili tavrına değinen Karamollaoğlu, şu ifadelere yer verdi:

"S-400'leri almaktan vazgeçmiyoruz, kullanıp kullanmayacağımız belli değil. 'Radarı kapalı olacakmış' diye bir iddia var. Kim bunu reddederse etsin, ben de şunu soruyorum; Trump nasıl yumuşadı?"

"İSTANBUL SEÇİMLERİNDE AKP İKAZ EDİLDİ"

AKP'nin 23 Haziran İstanbul seçimlerini kaybetmesini de gündeme alan Karamollaoğlu: "İstanbul seçimleri sadece bir ikazdır. Daha 2 ay dolmadan 800 bin fark yemek ne demektir ya? Uyanın Allah aşkına. Ama millet artık uyanmaya başladı. Sayın Cumhurbaşkanının bu alınan sonuçtan tam manasıyla, ülke menfaatlerini dikkate alarak bir netice çıkarabildiği kanaatinde değiliz. Şu anda hangi sahaya eğilsek; ekonomi, ekonominin her alt başlığı bir problemle karşı karşıya bırakıyor bizi" dedi.

"AKP PLANSIZ YATIRIMLAR YAPIYOR"

AKP'nin yatırım projelerinde plansızlık hareket ettiğini dile getiren Karamollaoğlu, "Biz çözüm bekliyoruz. Biz her iddiamızdan vazgeçeriz, yeter ki şu ülkenin içinde bulunduğu problemlere siz çözüm üretin. Ama en ufacık bir sinyal yok. En iyi yaptıkları iş sağlıktı, şimdi yüzlerine, gözlerine bulaştırdılar. Çünkü öyle bir yükün altına girdiler ki; bu millet bu yükü kaldıramaz. Köprüler, yollar, tüneller hepsi sırtımıza yük. Günde bir uçağın indiği havaalanına, 'senede bir buçuk milyon yolcu gelecek' diye taahhütte bulunmuşlar. Böyle bir mantık olur mu?" şeklindeki ifadeleri kullandı.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2850006/karamollaoglundan-akpye-dikkat-ceken-zor-soru-trump-nasil-yumusadi