Son dakika: Polis Koleji ile İdari Yargı Hakimlik Sınavı'na operasyon

Son dakika! 2013 yılında yapılan Adli ve İdari Yargı Hakimlik Sınavı soruları ile 2009 Polis Koleji Giriş Sınavı sorularının önceden ele geçirilerek FETÖ üyelerine sızdırılmasına ilişkin soruşturma başlatıldı. Soruşturmada çok sayıda şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

2013 yılında yapılan Adli ve İdari Yargı Hakimlik Sınavı'nın sorularını organize bir şekilde hakim ve savcı çalışma evlerinde FETÖ üyelerine sızdırıldığı tespiti üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince 16 ilde düzenlenen operasyonlarda, aralarında mahrem imamlar, hakim adayları ve avukatların da bulunduğu çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

Firari şüphelilerin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

2009 YILI POLİS KOLEJİ GİRİŞ SINAVINA OPERASYON

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2019 yılında yapılan Polis Koleji Giriş Sınavı sorularının da yine önceden ele geçirilerek FETÖ üyelerine dağıtılması ile ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında, 30 zanlı hakkında gözaltı kararı çıkarttı.

Şüphelilerin yakalanması amacıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi koordinasyonunda 14 ilde sabah erken saatlerde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, 12 şüpheli yakalandı.

Gözaltına alınan zanlıların, Ankara Emniyet Müdürlüğüne getirilmeye başlandığı belirtildi.

- Milli Gazete, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2846555/son-dakika-polis-koleji-ile-idari-yargi-hakimlik-sinavina-operasyon