AÖF yaz okulu kayıtları uzatıldı! İşte son tarih

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi'nden (AÖF) yaz okulu ile ilgili önemli açıklama geldi. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı daha önce yaptığı açıklamasında yaz okulu ile ilgili olarak tüm bölümlerde açıklanacağını duyurmuştu. Çomaklı, bugün kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise yoğun talep üzerine yaz okulu kayıtlarının son başvuru tarihinin uzatıldığını duyurdu.

AÖF YAZ OKULU KAYITLARI SON TARİH 5 TEMMUZ

AÖF yaz okuluna, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı tüm öğrenciler başvuru yapabilecek. Bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği AÖF'ün yaz okulu uygulaması mezuniyet aşamasına gelmiş fakat eksik derslerinden dolayı mezun olamayan öğrencilere yönelik bir uygulamadır. AÖF'ten üniversite eğitimini tamamlamak isteyen bir öğrenci, bir öğretim döneminde 45 kredilik ders alıp tek dersi kalan öğrencilere; dönemlik ders seçme koşullarından dolayı geçmiş öğretim yıllarında bazı dersleri alıp başarısız olan ancak mevcut öğretim yılında başarısız olduğu dersi alamayan öğrencilere mezuniyet açısından avantaj sağlayacak. Kayıtlar, https://aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı, "Yaz Okulu Kayıt" linkinden yapılabilecek.

AÖF yaz okulunda öğrencilerin başvurduğu bütün dersler açılacak. Yaz okuluna güz ve bahar dönemi kayıt yenileten veya yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir.

- Milli Gazete, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2808317/aof-yaz-okulu-kayitlari-uzatildi-iste-son-tarih