LGS’ye İmam Hatip damgası

Önder İmam Hatipliler Derneği, Liselere Geçiş Sistemi (LGS)Türkiye birincisi olan İstanbul’daki 3 imam hatip ortaokulu öğrencisinin başarısını kutlamak ve ödüllendirmek için Aksaray’daki dernek genel merkez binasında basın toplantısı düzenledi. Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Kamber Çal, imam hatipli öğrencilerin sınavda gösterdikleri başarılarından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, imam hatip okullarının gün geçtikçe daha başarılı olduğunu ve çok güzel projeler ve başarılar elde ettiğini söyledi. Çocukların her alanda güzel bir eğitim alıp geleceklerini şekillendirmelerine yardımcı olmak için 60 yıldır çalıştıklarını anlatan Çal, “Hedefimiz çocuklarımızın toplum içerinde etkili bir şekilde yetişmesine katkı sağlamak.” dedi.

“Birinciler arasında hafız olanlar var”

Sınavda tam not alan 24 öğrencinin imam hatip ortaokulu mezunu olduğunu, Türkiye birincisi öğrenciler arasında hafız olanların bulunduğunu aktaran Çal, “Konya Mustafa Büyükkaplan İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Yasin Mehmet Yapar, tam puan alarak Türkiye birincisi oldu aynı zamanda hafız. Hafızlık proje okulu olan imam hatip ortaokulunda eğitimini bu yıl tamamlayan Yasin Mehmet, okulla birlikte eş zamanlı olarak hafızlığını da tamamladı.” bilgisini verdi.

Hocalarımdan çok destek aldım

İstanbul Kartal Hürriyet İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Samet Furkan Memiş, sınava hazırlanırken hocaların kendisine çok destek olduğunu belirterek, Türkiye birincisi olduğunu görünce ailesinin çok büyük mutluluk yaşadığını ifade etti. Memiş, Anadolu lisesinde eğitim almak istediğini ama henüz tam olarak karar vermediğini, üniversitede ise uçak mühendisliği okumak istediğini dile getirdi.

“Tıp okumak istiyorum”

İstanbul Esenyurt Güzelyurt Kız İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Hilal Kılıç, Türkiye birincisi olduğu için çok mutlu olduğunu ifade ederek, fen lisesinde eğitim alıp üniversitede tıp okumak istediğini, ailesinin ve öğretmenlerin sınav süreci boyunca kendisine hep destek olduğunu belirtti. Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Kamber Çal, basın toplantısının ardından sınavda Türkiye birincisi olan 3 öğrenciye plaket ve çeşitli hediyeler takdim etti.

 

 

- Milli Gazete, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2806860/lgsye-imam-hatip-damgasi