İBB Genel Sekreterliğine atanan Mehmet Çakılcıoğlu kimdir?

23 Haziran İstanbul seçimini kazanan CHP'li Ekrem İmamoğlu, dün mazbatasını alarak görevine başladı. İmamoğlu'nun iş başı yapmasıyla İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, 7 yardımcısıyla birlikte görevinden bugün istifa etti. Baraçlı'nın istifa etmesi üzerine İBB Genel Sekreter Vekilliği'ne Mehmet Çakılcıoğlu atandı. Peki İBB Genel Sekreterliğine atanan Mehmet Çakılcıoğlu kimdir?

MEHMET ÇAKILCIOĞLU KİMDİR?

İBB Genel Sekreter Vekilliği'ne atanan Mehmet Çakılcıoğlu, 1961 yılında Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde doğdu. TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra Çakılcıoğlu, 1987 Yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nü bitirdi.

1989 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nden Yüksek Kent Plancısı olarak mezun olan Mehmet Çakılcıoğlu, 1996 yılında da yine aynı üniversiteden Dr. Kent Plancısı ünvanını aldı. 1989-2014 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı’nda İBB Genel Sekreter Vekili Çakılcıoğlu, 2008-2012 yılları arasında Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Kentler Birliği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü olarak görev yaptı. 2008 yılından bu yana İstanbul Aydın Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmakta ve 29 Nisan 2014 tarihinden bu yana Beylikdüzü Belediyesi‘nde Teknik Başkan Yardımcısı olarak çalışmakta. Çeşitli dergilerde yayınlanmış ve çeşitli kongre, seminer, panel, akademik toplantılarda sunulmuş çok sayıda bilimsel eseri bulunmakta.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üye olan Mehmet Çakılcıoğlu evli ve bir çocuk babasıdır.

- Milli Gazete, Biyografi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2685224/ibb-genel-sekreterligine-atanan-mehmet-cakilcioglu-kimdir