Son seçim; geçmişte ne oldu, gelecekte ne olacak?

Reşat Nuri Erol
Reşat Nuri Erol

31 Mart İBB Seçimi sonrasında tam 14 ‘seçim yazısı’ yazmışız; yeterlidir sanırım!

Ama yetmedi; kör-sağır-dilsizlere teşhis ve tedavi reçetelerimiz ulaşamadı!

Ulaşamadı ve onlar gereğini yapamadı; seçim sonucu bunu göstermekte!

‘Bu Da Geçer Ya Hu’ deyip biz asıl yazmamız gerekenleri yazalım…

‘Geçmişte Ne Oldu, Gelecekte Ne Olacak?’ ile devam edelim…

Doksanlardan önce yazdığımız bir makale vardır. Türkiye’de dinsizlik 1900’lerde başladı, 33 senede en yüksek noktaya ulaştı. 1933’te inkılâplar durdu ve 1966’ya kadar dengeyi korudu. 1966’dan sonra ‘İslamiyet gelecek’ diye yazmıştık. Ondan sonra 33 senede dinsizlik terk edilmeye başlandı. 2000’lerde AK Parti iktidarı dönemindeki süreci yaşamaya başladık.

2033’de Adil Düzen uygulaması başlayacak. 2066’da Adil Düzen uygulanmış ve kurulmuş olacak. 2100’de insanlık Adil Düzen’i yaşamaya başlayacak diye yazdık.

Bu arada Sömürü Sermayesi’nin de sonu gelecektir. 2019 veya 2099’da İsrail artık İslam’ın yönetimine geçmiş olacaktır, demiştik. O zaman nasıl olacağını bilmiyorduk. Şimdi ise nasıl olacağını biliyoruz.

‘Faizli işçilik düzeni’ ömrünü tamamladı. Tam istihdam sağlandığı için işlemez hale geldi. Artık sorunları çözemiyor. Borçlarla yaşayan dünya borcu ödeme takatini kaybedince o borç artık ‘borç’ olmaktan çıkar. Alacak da ‘alacak’ olmaz. Borç alanlar ödemek üzere almıyorlar. Nasılsa bir gün batacaklardır. Battıklarında hiçbir şey ödemeyeceklerdir. Herkes borçlanıyor ve öyle yaşıyor! Sermaye’nin (sömürü sermayesinin) elinde karşılıksız Dolarlar vardır. Kredi veriyor ama sonra o kredi yine onun bankasında yattığı için Dolarda enflasyon olmuyor. Ama kredi/borç alan devletlerin paralarının değerleri düşüyor. Devletler ya iflas edecekler ya da kendilerine Dolarsız bir para bulacaklar.

 “Adil Düzen” ile birlikte yeni ad aranmaktadır. “Ortaklık Düzeni” yeni addır.

“Ortaklık Düzeni” İslam düzenidir, Kur’an düzenidir. “Adil Düzen”in şimdi dört ismi vardır. “Adil Düzeni, İslam (barış) Düzeni, Ortaklık Düzeni ve Kur’an Düzeni”.

Dün “Kur’an düzeni” diyemiyorduk, söyleyemiyorduk; bugün söyleyebiliyoruz. Hukukçulara hukuk öğrettik, ‘yasalarda Kur’an düzeni yasak değildir’ dedik; yasak olan dini hissiyatın ve dince mukaddes sayılan şeylerin istismarı ve kötüye kullanılmasıdır. Artık askerlerin dayatması bitti, yargıçların da yargılamaya mecalleri kalmadı.

Şimdi 2033’e kadar neler olacaktır? Türkiye’de “Semt Kooperatifleri” kurulmuş ve yaygınlaşmış olacaktır, inşallah... Her kooperatif kendi semtini kendi istediği şekilde yönetmeye başlayacak, çeşitli yönetim sistemleri devreye girecek. 2067’de “Semt Kooperatifleri Ortaklık Sistemi” üzerinde kurulmuş ve yerleşmiş olacak, Türkiye artık dünyada örnek ülke olacaktır. -Bu arada “Bin Dil Üniversitesi” de kurulmuş olacaktır.-Asrın sonunda “Semt Kooperatifleri” dünyada yaygınlaşmış olacak. -Her tarafta “Yüz Lojmanlı İşyeri Apartmanları” kurulacak.- Her yerde “Yüz Adet Ahşap Dinlenme Evleri” olacak. Sosyal güvenlik sağlanacak, kimse yaşamak için çalışmayacak, çalışmak için yaşayacak, herkesin yaşamı düzen tarafından güvence altına alınmış olacaktır.

Sermaye’nin tahminine göre küçük ve orta girişimciler ortadan kalkacak ve Tekel Sermaye dünyaya daha çok hâkim hale gelecekti. Bizim öngörümüz ise küçük ve orta girişimcilerin güçleneceği şeklinde idi. Sovyetler’de gelişme bizim görüşümüze göre oldu, Sermaye hâkim olamadı. Türkiye’de de Batı’nın desteklediği Tekel Sermaye ekonomiyi tam olarak tekeline alamadı, yönetime el koyamadı. Şimdiki Dolar krizi ve enflasyon Türk halkını yeni arayışlara götürecek ve ülkemiz dünyada ekonomik krizi en önce çözecek; 2033’e kadar bu olacaktır sanıyoruz. Tüm saldırılara rağmen ordumuz dimdik ayaktadır. Tüm saldırılara rağmen demokratik seçimler dimdik ayaktadır, halkımız hâlâ sandığa gidiyor ve oyuna sahip çıkıyor. AK Parti ve CHP’de ise aydınlık kapısı görünmüyor, her ikisi de maalesef Sermaye’nin oyunlarına gelmektedirler. AK Parti de CHP de puan kaybetmişlerdir.

23 Haziran İBB Seçim sonucu bunun göstergesidir; halkımız yeni arayışta...

- Milli Gazete, Reşat Nuri Erol tarafından kaleme alındı
https://www.milligazete.com.tr/makale/2668669/resat-nuri-erol/son-secim-gecmiste-ne-oldu-gelecekte-ne-olacak