Karamollaoğlu: Borçla refah sürülmez

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamolloğlu, partisinin il kongresi için geldiği şehzadeler diyarı Amasya’da vatandaşla kucaklaştı. Karamollaoğlu’na Amasya ziyareti boyunca Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan eşlik etti. Grand Ottoman Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen Saadet Partisi Amasya 5’inci Olağan İl Kongresi’nde Genel Başkan Karamollaoğlu, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

"YOLLARIMIZ, HAVAALANLARIMIZ GÜZEL AMA HUZURUMUZ YOK"

Saadet Partisi olarak kısır çekişmelerin içine hiç girmediklerini ve girmeyeceklerini kaydeden Karamollaoğlu, “Ancak siyasetin geldiği nokta herkesin malumu. Adalet olmadan bir ülkede huzur olmaz. Elbette tek başına adalet yeterli değil. Onun yanında olması gereken hususlar da var. Liyakat olacak. İşi ehline vereceksiniz. Partizanca şahsa en yakın olan kişi tayin edilemez. Üzülerek söylüyorum; yollarımız duble, köprüler, tüneller, havaalanları hepsi güzel, lüks, ferah ancak bir ülkede huzur yoksa bunların bir anlamı olmaz. Eğer borca dayalı bir refah varsa o gerçekçi değil” dedi.

"ASGARİ ÜCRET AÇLIK SINIRINDAYSA ADİL DAĞILIMDAN BAHSEDEMEYİZ"

Ekonomide iki şeye bakıldığını söyleyen Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Birincisi büyüme. Ama rakamlarla büyüme değil. Obezite değil, gerçek büyüme. Ülkemizde rakamlar büyüyor ancak gerçekçi değil. İkincisi ise gelir dağılımında adalet. Asgari ücret 2020 TL. 1950’li yıllarda benim babam 600-700 lira ile 7 çocuk büyütmüştü. Ancak şimdiki asgari ücret açlık sınırında kalıyorsa adaletten bahsedemeyiz. Biz kendimiz bu memleketi bu sistemi değiştireceğiz. Mesuliyet bizim. Hepimiz gayret ve çaba sarf etmek mecburiyetindeyiz. Nasılsanız öyle idare edilirsiniz. Bugün demek ki biz bu yaşantıyı hak etmişiz ondan bu haldeyiz.”

ZAMAN KAYBETMEDEN YENİ DÖNEME HAZIRLANMALIYIZ

Bu kongre ile birlikte Amasya’nın hızlı bir şekilde yeni döneme hazırlanması gerektiğini kaydeden Karamollaoğlu, “Bu kongre bizim için işaret fişeği olmalı. Hiç durmadan beklemeden kollarımızı sıvamalıyız. Teşkilatlarımızı, üyelerimizi tekrar canlandırıp, daha fazla kişiye ulaşmalıyız. Bütün teşkilat birimlerimizle bir bütün olarak hareket etmeliyiz. Zaman kaybetmeden yeni döneme hazırlanmalıyız. Partimizle ilgili, Türkiye ve bölge ile ilgili gündemleri, gerçekleri Milli Gazete ve TV5’den takip edelim. Çünkü başkaları olduğu gibi gerçekleri vermiyorlar ama kendi medyamız her şeyi olduğu gibi veriyor” diye konuştu.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2667998/karamollaoglu-borcla-refah-surulmez