"Belediyeye yatmaya geldik" diyen kadın: "Amacım kinayeli şaka yapmaktı"

İzmit Belediyesi’nde sözleşmeli memur olarak çalışan Özlem Şentürk, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından bacak bacak üstüne attığı paylaşımında "Yatmaya geldik, bir de üstüne para veriyorlar, canım belediyem" ifadesini kullanmıştı. Şentürk, yaptığı paylaşımı ile ilgili ilk kez konuşurken "benim amacım kinayeli bir şaka yapmaktı." dedi.

Şentürk'ün babasının İzmit Belediye eski Başkanı Nevzat Doğan’ın çocukluk arkadaşı olduğu ortaya çıkarken ayrıca eski başkan Doğan, sözleşmeli memur Şentürk'ün bebekliğinden itibaren doktorluğunu yapmış. Yaşanan fotoğraf paylaşımı ile ilgili Kocaeli'nin yerel gazetesi olan Kocaeli Gazetesi'ne konuşan Şentürk, tartışma oluşturan fotoğrafın nasıl çekildiğini anlatarak İzmit halkından özür diledi.

"FOTOĞRAFI YANLIŞLIKLA PAYLAŞTIM, AMACIM KİNAYELİ BİR ŞAKA YAPMAKTI"

Fotoğrafın çekildiği günün öncesinde bir arkadaşının program organize ettiğini ve aynı gün mesai olduğunu ifaderek o gün yani pazar günü çalışacağını belirtten Şentürk, "O da bana takılmak için, "Zaten belediye pazar günü boş olur, yatarak mesai parası alırsın olsun" diye şaka yaptı. Ertesi gün, yani 26 Mayıs Pazar günü işe gittim. Fotoğrafta o gün çekildi. Espri yaparak beni kızdırmaya çalışan arkadaşıma ithafen o fotoğrafı çektim ve üzerine o yazıyı yazdım. Instagram hesabımda yanlışlıkla arkadaşıma değil, hikayede paylaşmışım. Aklı yerinde olan kim böyle bir fotoğraf paylaşır, benim amacım kinayeli bir şaka yapmaktı." dedi.

"İLK PAZARTESİ İSTİFAMI VERDİM"

Şentük olayın basına yansıması sonrası ilk pazartesi günü istifa ettiğini belirterek şunları kaydetti:

Bu olay pazar günü oluyor, ama gazetelere perşembe günü çıkıyor. Ben de gazetelere çıktıktan sonraki ilk pazartesi istifa ettim. Hakkımda yapılan kötü yorumlar oldu ve bu şekilde devam edemeyeceğimi düşündüm, o yüzden istifa ettim. Olay gazetelerde yayınlandığı gün ben sabah okula çıkmıştım, bana orada haberi gösterdiler. Öğleden sonra belediyeye gittim. Daha sonra benden savunmamı istediler. Cuma günü savunmamı teslim ettim. Sonra araya bayram girdi ve ilk pazartesi günü istifa ettim.

"BANKAMATİK MEMURU DEĞİLİM"

Gazeteler benim hakkımda bankamatik memuru olduğumu yazmış. Ben bankamatik memuru değilim, işe gidip geliyordum. Bu olaylara çok üzüldüm. Bir hata yaptım ve bunun sorumluluğunu aldım. Ben işimin başında canla başla çalıştım.

"İZMİT HALKINDAN VE DOĞAN'DAN ÖZÜR DİLERİM"

Tam olarak çalışma hayatı tecrübesi olmadığını ifade eden Şentürk, "yaptığı fotoğraf paylaşımından dolayı çalıştığı kurumdan, mesai arkadaşlarımdan, Fatma hanımdan ve İzmit halkından özür dilediğini" belirterek "bu konuda hiç kabahati olmayan Nevzat Doğan’dan çok özür dilerim. Kendisi benim ikinci babam gibidir. Ona karşı çok mahcup oldum. Onu arayamadım, telefonla bile konuşmaya yüzüm yok, ama özür dilemek amacıyla ona mektup yazdım. Kendisinden onu zor duruma düşürdüğüm için tekrar özür dilerim" dedi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2663556/belediyeye-yatmaya-geldik-diyen-kadin-amacim-kinayeli-saka-yapmakti