EaseUS Data Recovery Wizard Uygulaması Nedir?

Bu dijitalleşme süreci de dur durak bilmeden devam etmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle beraber teknolojiye olan ihtiyaç da doğru orantılı bir şekilde artış göstermektedir. Bu yüzden insanlar işlerini kimi zaman güvenilir ortamlardan daha çok hızlı ortamlarda, elinin altında tutmak istiyor. Elimizin altındaki platformlar yani telefonlar, bilgisayarlar ve diğer teknolojik aletler sayesinde bulundurduğumuz veriler çok daha küçük boyutlarla, kolay ulaşılabilir bir ortamda yer almaya başladı. Her geçen gün kullanıcılar bilgi kayıtlarını teknolojik ortamlara taşımaya da devam etti.

Bilinmelidir ki teknolojinin faydaları olabileceği gibi bazen de zararlarını görebilmekteyiz. Örneğin kâğıtların kalıcılığı yerine bilgisayarlarımıza, telefonlarımıza kaydettiğimiz veriler yani bilgiler kolay bir şekilde silinebilir hale geldi. Kolay ulaşılabilir olduğu gibi kolay silinebilir özelliği olan bu veriler bizler için büyük önem taşıyorsa bu kullanıcılar için daha da problem yaratacaktır. Bu verilerden kastımız fotoğraflarınız, iş evraklarınız, yazılarınız ya da aklınıza gelebilecek türde birçok dosyalar sizin verilerinizi oluşturmaktadır. Dijitalleşen dünyada teknoloji bu verileri kolayca silinebilir bir hale getirdi. Bazen gerçekten silinmesi gereken dosyalar varken bazen de istemsizce sildiğimiz silinmemesi gereken dosyalar da araya kaynayabiliyor. Biz silmesek bile bilgisayarımız format ihtiyacı olduğunda ve bilgisayarımız bozulduğunda da bu veriler korunaksız bir hale gelmektedir.

Silinmiş verilerinizi kolayca geri getirmeniz için gerekli bazı ekipmanlar bulunmaktadır. Silinen dosyalar telefonunuzda ki hafıza da olsun, SD kartta olsun fark etmez sadece bir Windows ya da Mac cihazlara uygulamanın indirilmesi ile geri yükleme yapılabilir. Belirttiğimiz gibi EaseUS Data Recovery programı Windows ve Mac cihazlarda çalışabilmektedir. Uygulamaya ait bir görüntü verecek olursak uygulamanın ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

Ekran görüntüsünde de görüldüğü gibi resim, video, pdf dosyası ve diğer yazılı belgeleri sıralayarak istekleriniz doğrultusunda her birini geri getirme olanağı sunmaktadır. Arayüz olarak basit ve birçok kullanıcının da kolaylıkla anlayıp kullanabileceği bir arayüze sahip. Aynı zamanda format sonucu tüm verileriniz silinmişse de verilerinizi tümünü seç seçeneği ile her birini kolayca seçebilir ve kurtar tuşuyla kolayca tekrardan yüklemesini yapabilirsiniz. Uygulama büyük bir hızla benimsenmiş ve şuan 72 milyon kullanıcıya erişim sağlamıştır. Hem kişisel kullanım için hem de şirket kullanımı için ayrı tasarlanmış program müşteri memnuniyetini en üst derecede tutuyor. Samsung, Hp gibi ünlü büyük markalara da hizmet veren program oluşturmuş olduğu kitleyle müşterilerine güven aşılıyor.

Çoğu teknoloji kullanıcıları bu verilerin silinmesinin ardından bu verilerin gelebileceğini düşünmez ya da gelse bile sadece birkaç dosyayı geri getirebileceğini düşünür. Fakat günümüzde EaseUS Data Recovery Wizard adlı program sayesinde bu probleme çözüm bulunmuş durumda.

EaseUS Data Recovery Wizard Uygulaması Ücretsiz mi?

EaseUS Data Recovery uygulaması ücretli bir programdır. Fakat program geliştiricileri uygulamada Free Trial yani ücretsiz deneme sürümüyle de müşterileri kendine çekiyor. Program kullanıcısının Free Trial seçeneği ile uygulamayı daha iyi tanıması ve benimsemesi imkânını sağlıyor. Kurulumu oldukça basit olan EaseUS Data Recovery Wizard programı Türkçe dil seçeneği ile kurularak hızlı bir şekilde bilgisayarınızda hazır hale gelir. Kurulumun ardından sizlere lisans anahtar sorgusu yaparak Free Trial mi yoksa EaseUS Data Recovery programının pro kullanıcısı mı olduğunuzu görüyor.

EaseUS Data Recovery Wizard Uygulaması Ne İşe Yaramaktadır?

EaseUS Data Recovery Wizard, programı silinen verilerinizi kolayca geri getirme imkânı sunmaktadır. Bu verileriniz telefonunuzun hafızasında, bilgisayarın yerel diskinde, USB belleklerinizin içerisinde ya da SD kartlarda bulunan verileri kurtarmanızı sağlıyor. Format sonrası istemsizce silinen veriler dâhil yanlışlıkla elle sildiğiniz verileri de geri getiriyor.

EaseUS Data Recovery Wizard Uygulaması Fiyatı Nedir?

EaseUS Data Recovery Wizard uygulamasının Türk Lirası fiyatı 522 TL’dir. Döviz kurlarının da pahalılaşması ile uygulama da ister istemez pahalılaşmaya başlamıştır. KDV dâhil fiyatı 522 TL olan program aylık ya da senelik üyelik değil de 1 lisans anahtarıyla ömür boyu kullanım hakkı sunmaktadır. Programın sunmuş olduğu tüm imkânları EaseUS Data Recovery Pro’da toplayarak ücretli bu uygulamadan yararlanan müşterileri güvenilir, hızlı ve istenilenler doğrultusunda en iyi hizmeti veriyor.

EaseUS Data Recovery Wizard Lisans Anahtarı Nasıl Girilir?

Programı bilgisayarınıza kurduktan sonra size otomatikman lisans anahtar sorgusu yapacaktır. Bu lisans anahtar sorgusu kısmında ekran görüntüsünde de gözüktüğü gibi beyaz kısma anahtar girilerek uygulama proya çevrilmektedir. Proya çevrilen program tüm imkânlardan yararlanarak sizler için hizmete hazır hale gelir. Lisans anahtar sorgusunun yapıldığı kısım aşağıda ekran görüntüsünde gösterilmektedir.

SD hafızadan, USB’den, telefon hafızasından ya da bilgisayarınızdan silinen tüm verileri hızlı ve anlaşılabilir şekilde sıralayan program, kullanıcılar için detaylı bir şekilde hizmet veriyor. Tüm dosyalarınızı tek bir tıklama ile indirme seçeneği vererek program kullanıcılarına kolaylık sağlıyor. Aşağıda verilmiş resimde ise silinmiş Android telefon verilerini ekrana sıralamış ve geri getirmeye hazır bir halde kullanıcıya sunmuş durumda.

- Milli Gazete, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2637932/easeus-data-recovery-wizard-uygulamasi-nedir