Everton'lı yöneticiler duyurdu: Cenk Tosun, Süper Lig'e geri dönüyor

Süper Lig'de şampiyon olan Galatasaray için "şampiyonluğu hak etti" yorumunda bulunarak sarı kırmızılı camianın takdirini toplayan Cenk Tosun gelecek sezon Süper Lig'de Galatasaray forması giyebilir. Cenk Tosun'un transferi ile ilgili olarak Everton'lı yöneticiler Cenk Tosun'u Galatasaray'a gönderebilirsek yine piyasasını yakalayacağını ifade ettiler.

TRANSFER SÖYLENTİSİ BEŞİKTAŞ'IN KAPIYI ÇALMASI İLE BAŞLADI

Abdullah Avcı’nın gelişiyle transfer çalışmalarına başlayan ve Burak Yılmaz’ın Lecce’den aldığı transfer teklifi sonrası golcü arayışlarına start veren Beşiktaş’ta sürpriz bir gelişme yaşandı. Beşiktaş, 2018 yılında devre arasında 22 milyon Euro karşılığında Premier Lig ekibi Everton'a sattığı milli yıldız futbolcu Cenk Tosun'u kiralık olarak isteyen siyah-beyazlı takıma "Cenk’i size kiralık olarak vermeyiz" cevabı geldi.

"CENK G.SARAY'DA TEKRAR PİYASASINI YAKALAYABİLİR"

Transfer ile ilgili olumsuz cevap veren Everton yöneticileri "Onu sizden 22 milyon euro’ya aldık ve gösterdiği performansla hayal kırıklığı oluşturdu. Cenk Tosun transferinde zarar etmek istemiyoruz, eğer golcü futbolcuyu Galatasaray’a gönderebilirsek Cenk’in yine piyasasını yakalayacağını düşünüyoruz. Onyekuru’da bunun örneğini gördük. Galatasaray Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı için Cenk orada yeniden vitrine çıkabilir. Eğer Cenk sarı kırmızılı formayı giyerse Fatih Terim’le yeniden çıkış yapabilir" dediği öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde şampiyonluk hakkında yorum yapan Cenk Tosun, "Galatasaray hak etti" diyerek sarı kırmızılı camianın takdirini toplamış ve mesajı vermişti.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2611414/evertonli-yoneticiler-duyurdu-cenk-tosun-super-lige-geri-donuyor