İstanbul’a Saadet! Bir sağın, bir solun bir de Hakk’ın temsilcisi var

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği Büyük İstanbul Şöleni coşkulu kalabalığın katılımıyla Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti. Binlerce Milli Görüşçü’nün katıldığı şölende İstanbul’a Saadet mührü vurulacağı müjdelendi. Programa Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Ömer Faruk Yazıcı, Birol Aydın, Hasan Bitmez, Mustafa Kaya ve Yılmaz Bayat, Saadet Partisi Milletvekilleri Cihangir İslam ve Abdulkadir Karaduman, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Necdet Gökçınar, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş ve İstanbul ilçelerinin başkanları katıldı.

“BİZ HAKKI ÜSTÜN TUTARIZ”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Türkiye ısrarla ABD’ye benzer ikili bir sisteme itilmeye çalışılıyor. Biz kimseye husumet beslemiyoruz. Kimseyle düşman değiliz. Biz ülkemizi, milletimizi seviyoruz. Bu ülkede barış ve huzur olsun sitiyoruz. Üşkemizin hiçbir yerde ikinci sınıf gibi görülmesini istemiyoruz. Eğer biz barış istiyorsak, insanımızın bu sıkıntılardan kurtulmasını istiyorsak üçüncü bir yolun var olduğunu duyurmak mecburiyetindeyiz. Bu yolda çaba sarf etmek zorundayız. Biz hakkı üstün tutarız. Hakkı üstün tutmak demek mazluma yardım etmek demektir. Hakkı üstün tutmak demek ezenlere karşı durmak demektir. Biz bu yüzden farklıyız” ifadelerini kullandı.

MİLLETİMİZ BİZE İNANSIN

Karamollaoğlu İstanbul seçimlerine yönelik açıklamasında, “Birileri lehine seçimden çekilmemizi istediler. Biz bunu kabul etmedik. Bu biz hayallerimizden vazgeçebiliriz, siyaset arenasından çekilebiliriz demektir. Bizden birileri çıkıp trilyoner olursa o bizim içimizde yaşamayaz. Onların hırsız bizim hırsızımız var. Bizim aramızda hırsızlar barınamaz. Biz Türkiye’nin teminatıyız. Bizim ideallerimiz bu ülkeyi kurtarız. Milletimiz bize inansın. Biz değişirsek bizi düzeltebilirler. Milletimiz bize yetki versin. Bu arkadaşlar daha sorun çözemezler” diye konuştu.

“23 HAZİRAN’DA YENİ BİR FETİH OLACAK”

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Necdet Gökçınar, “31 Mart’tan önce bizi yok saydılar. ‘Saadet’in adayı yok’ dediler. Fakat bugün bize ‘Saadet Partili kardeşlerim’ diyorlar. Yok saydıkları bizler nasıl kıymetli bir noktaya geldik görüyorsunuz. Dün İstanbul’un fethini kutladık. 23 Haziran’da yeni bir fetih olacak. 23 Haziran Saadet’in ayak sesidir. İnşallah adil düzeni beraber kuracağız. Sizin gibi şevkle heyecanla çalışan teşkilatımız arkamda olduğunu görünce İBB Adayınız olduğum için gurur duyuyorum” dedi.

“İKİ YANLIŞTAN BİRİNİ SEÇMEK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ”

Gökçınar, “Bizim var olduğumuz teşkilatımızla beraber seçime hazır olduğumuz halde ikili partili sisteme dönüyorlar” diyerek “Bu iki adayın olduğu programa demokrasi şöleni diyorlar. İki adaya da çağrıda bulundum. ‘Gelin seviyeyi yükseltelim. Diğer adaylar yok bizde gelmiyoruz’ deyin. Ama kim söylüyorsun. Buradan halkımıza sesleniyorum. İki yanlıştan birini seçmek zorunda değilsiniz. Saadet Partisi var” açıklamalarında bulundu.

“SAADET PARTİSİ KAZANINCA 20 MİLYONLUK İSTANBUL KAZANACAK”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Milli Görüş Belediyeciliği’nin İstanbul’a olan hizmetlerini hatılarak, “İstanbul için aşkımız, İstanbul için heyecanımızı ‘Büyük İstanbul Şöleni’ ile bir kez daha ortaya koyuyoruz. Herkes bilsin ve duysun ve bilsinki Saadet Partisi olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Necdet Gökçınar’la iddalıyız. Yenilenen İstanbul Belediye Başkanlığı Seçimlerine 1 haftalık süremiz var. Saadet Partisi’nin Gençlik Kolları, Hanım Kolları ve Milli Görüşçü Kuruluşlar omuz omuza çalışacak. Sakın ha olumsuz konuşmayacağız, ümitsiz olmayacağız. Saadet Partisi olarak seçimleri kazanacağız ve İstanbul’daki adaletsizlik son bulacak. Saadet Partisi kazanınca 20 milyonluk İstanbul kazanacak” şeklinde konuştu.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2610926/istanbula-saadet-bir-sagin-bir-solun-bir-de-hakkin-temsilcisi-var