Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'na Ahmet Davutoğlu ayarı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile “millete ve devlete hizmeti geçmiş”, “bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla" kurulan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

Yüksek İstişare Kurulu'na hayatta olan Meclis Başkanları davet edildi. Davet edilen isimlerden Hikmet Çetin dışında Bülent Arınç, Köksal Toptan, Mehmet Ali Şahin, Cemil Çiçek, İsmet Yılmaz ve İsmail Kahraman’ın bu teklifi kabul ederek Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'nda görev aldılar. Ancak eski TBMM Başkanlarının yanı sıra devletin üst düzey kademelerinde görev yapan başka isimlerin de Yüksek İstişare Kurulu'na davet edileceği kulislerde konuşulurken bu isimlerin ise kimler olduğunu ise henüz netlik kazanmadı.

Gazete duvar internet haber sitesinde yer alan habere göre fakat kulislere yansıyan bilgiler göre kurul oluşturulurken eski başbakanların davet edilmesi de gündeme geldiği ve bu kapsamda hayatta olan eski başbakanlar Yıldırım Akbulut, Mesut Yılmaz, Tansu Çiller, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun davet edilmesi planlandığı iddia edildi. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre bu davetten Davutoğlu’nun eleştirilerini sertleştirmesi ve yeni parti kuracağı iddialarının güçlenmesi üzerine vazgeçildiği belirtildi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2610180/cumhurbaskanligi-yuksek-istisare-kuruluna-ahmet-davutoglu-ayari