Hükümete yakın yazardan Beştepe'ye tepki: İyi şeyler yapın alkışlayalı

Gazetecilere son günlerde yapılan saldırılar kamuoyunda bazı tartışmalara neden oldu.

Hükümete yakın gazeteci-yazar Cemile Bayraktar, Cuma namazı çıkışı saldırıya uğrayan Yeni Akit gazetesi Haber Müdürü Murat Alan üzerinden Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'u eleştirdi.

Bayraktar, sosyal medya hesabı twitter üzerinden Yeni Akit Haber Müdürü Alan'a geçmiş olsun dileğinde bulunurken saldırıya uğrayan Alan için sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un açıklamalarına ise tepki gösterdi.

Bayraktar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'un sosyal medya hesabından "Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan’a yapılan saldırıyı kınıyoruz. Şiddet hiçbir koşulda tasvip edilemez. Konunun takipçisiyiz. Herkes bilmelidir ki bu saldırının failleri adalet önünde hesap verecektir." şeklindeki açıklamalarını olumlu bulmakla beraber gösterilen tutumu ise çifte standart olarak değerlendirdi.

Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ, saldırıya uğradığında Yeni Akit gazetesi Haber Müdürü Alan'a gösterilen hassasiyetin Demirağ'a karşı gösterilmediğini ifade eden Bayraktar, Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Altun'u ise yaşanan iki olay karşısında eşit davranmamakla suçladı.

Konuya dair sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösteren Bayraktar, şu açıklayı yaptı:

"AKiT TV’den Murat Alan’a çok geçmiş olsun, ülkede her hafta farklı kesimlerden gazeteciler saldırıya uğruyor, bu kabul edilemez. Aynı şekilde Alan saldırıya uğrayınca devletin açıklama yapıp, diğer gazetecileri dövenlerin serbest kalmasının kabul edilemeyeceği gibi. Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ'ı öldüresiye döven 6 kişi serbest bırakılıyor ve yine bir gazeteci arkadaşımız saldırıya uğrayınca Fahrettin Altun 'sorumlular hesap verecek' diyorsa, bu çifte standarta tepki veririm. Güvenlik konusunda devletimiz hepimize eşit olmalı. Yani lütfen bana “muhalif oldun” diye kızmayın, muhalif olunacak işler yapmayı bırakın, iyi şeyler yapın alkışlayalım."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2608900/hukumete-yakin-yazardan-bestepeye-tepki-iyi-seyler-yapin-alkislayali