Necdet Gökçınar: Mağdur oldunuz buyurun başkan olun denmez

Saadet Partisi, 23 Haziran İstanbul yerel seçimleri için seçim kampanyası yol haritasının detaylarını açıkladı. Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar “Borç 25 milyar, faiz 1.5 milyara çıkmış. Sevgi pıtırcıklığıyla yönetim olmaz. Hangi aday seçilirse seçilsin, vatandaş kendini tanzim kuyruğunda bulacak.” dedi.

Gökçınar ise “Hukuksuz karar neticesinde yenilenen seçimle karşı karşıyayız . Yeni söylemlerle karşınızdayız ama söylemimizin manası 40 yıldır aynı. Saadet Partisi olarak klasik siyasi argümanların aksine artık İstanbullu’nun değerlerine, ihtiyaçlarına ve profesyonel bir bakışla son seçimde yaşadıkları hayal kırıklığına karşılık yeni ve kuşatıcı bir söylemle geliyoruz.” ifadesini kullandı. 

"Saadet Partisi İstanbul seçim kampanyası yol haritasını açıkladı" haberi için tıklayınız...

‘MAĞDURİYET VE ŞAHISLAR ÜZERİNDEN POLİTİKA YAPILMAZ’

“İstanbullunun ne istediğini biliyoruz” diyen Gökçınar, “İstanbul’un kardeşlik, nezaket ve huzura ihtiyacı var. Huzur için altyapıya ihtiyaç var. Üretim şart. 23 Haziran seçimlerinde toplum mühendisleri iş başında, maalesef bunu görüyoruz. Mağduriyetler ve şahıslar üzerinden politika yapılmaz. Siz mağdur oldunuz buyurun başkan olun denmez. Bu sizi başkan yapmam için sebep değildir. Bugün böyle bir algı üzerine çalışılıyor. Biz bu konuda da insanlarımızı uyaracağız. İrade dış algılarla manipüle edilen bir şeydir. Bunu göz önünde bulundurmalıyız. Öfkemizi farkedenler algı çalışmalarından etkilenmeyelim. Saadet Partisi’ne oy verelim.” ifadelerini kullandı.

‘İSTANBUL SEÇİMLERİ TÜM TÜRKİYE’Yİ ETKİLEYECEK ÖNEMLİ BİR SEÇİM’

Özgürlüğün gereğine işaret eden Gökçınar “Kimse, teröre teşvik, hakaret ve cinayete teşviki kabul edemez. Ancak bir tweet yüzünden kendini Silivri’de bulan insanlar var. Biz bu gergin ortamın üstesinden geleceğiz. Toplumun alt bilincinde ağır sanayi, eğitim var. Biz Erbakan hocamızdan böyle bir mirasa ve temiz geçmişe sahibiz. Bizim gerilimle saklayacak hiçbir şeyimiz yok. İstanbul seçimleri çok önemli. Türkiye’yi etkileyecek bir seçim.” dedi.

‘İSTANBUL’DA ADALETE İHTİYAÇ VAR’

Gökçınar “Son birkaç yıldır giderek seviye kaybeden siyasi dilin aksine Saadet Partisi biz olmak bilinci ile hep kuşatıcı, yapıcı ve nazik bir dil kullandı. Herkese gönlünü açtı. Dinledi. Her kesimin ortak değerlerine sahip çıktı. Ötelemedi, hakaret etmedi. Kazanmak için her şeyi mübah saymadı. Sırtını güce ve paraya değil insanına dayadı. Milli görüş geleneğini muhafaza ederek oy kaygısıyla değil insan kaybetme ve gönül kırma kaygısı ile mücadele etti. Şimdi bir kez daha ve güçlü şekilde tekrar ediyoruz; İstanbul’da artık huzura ihtiyacımız var… İstanbul’da artık adalete ihtiyacımız var… Türk devlet töresi de, İslam hukuku da, evrensel hukuk da hep aynı şeyi söyler: Adalet mülkün temelidir. Adalet var ise devlet var, adalet var ise insan var, adalet varsa huzur var. Ama adaletsizlik bir düzen haline geldi ise o zaman kaos var, umutsuzluk var bastırılmışlık var. Biz İstanbul’da yeniden adaleti tesis ederek şehre hakim olan adaletsizlik mefhumunu yok etmeye geliyoruz. Ve biliyoruz ki adaletin bir güven kaynağı olarak İstanbul’a hakim kılınması yıllardır süren karamsarlık ve teslim oluşun yerine gülen yüzler ve huzurlu bireyler tesis edecek. İstanbul’da artık adalete ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

‘HANGİ ADAY KAZANIRSA KAZANSIN SONUÇ TANZİM KUYRUĞU OLACAK’

Kendisine yönelik “Seçime girme” eleştirilerine sert cevap veren Gökçınar ‘Bize siz ‘Seçime girmeyin’ demek nezaketsizdir. Az oy aldık diye adaylığımızı tartışmayız. Seçime girmeyeyim diye şahsıma yapılan baskıları anlatmakla bitmez. Bana bu eleştirileri yapanlara sesleniyorum. Biz size ‘Seçime neden giriyorsunuz?’ diyor muyuz?” dedi.

Gökçınar “Saadet Partisi’nde 2 kişi kalsa biri aday olur, öbürü ona oy verir. Bunu anlamıyorlar. Bir yandan bizi seçime girmemeye ikna etmeye çalışırken. Bir taraftan da bizi yok sayıyorlar. Seçimlere iki aday giriyor gibi gösteriliyor. Ancak bu iki adaydan hangisi kazanırsa kazansın, vatandaş kendimi tanzim kuyruğunda bulacak” diye cevap verdi.

BORÇ, 25 MİLYAR İSTANBUL SEVGİ PITIRCIKLIĞI İLE YÖNETİLMEZ

CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu’nu da eleştiren Gökçınar “İmamoğlu, eliyle kalp işareti yapmış, bu sevgi pıtırcıklığı iyi hoş da bununla mı İstanbul yönetilecek? Bu sevgi dili seçim atmosferini Yeşilçam sinemasına çevirdi. Bir şey vaat etmeyen adaylar öne çıkıyor. Borç, 25 milyar, faiz ise 1.5 milyara dayanmış. Sevdayla yaptığınız iş buysa bu şehri sevmeyin” dedi.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2566782/necdet-gokcinar-magdur-oldunuz-buyurun-baskan-olun-denmez