Temel Karamollaoğlu: Çare üretmek için gayret sarf etmeliyiz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ev sahipliğinde yapılan iftar programına geçmiş dönemlerde Milli Görüş partilerinde milletvekilliği yapmış çok sayıda vekil katıldı. Ankara’da gerçekleşen iftar programında eski vekiller birbirleriyle sohbet ederek eski günleri yâd etti. İftar programında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ülke ve İslam dünyasının yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti.

ÇARE ÜRETMEK İÇİN GAYRET SARF ETMELİYİZ

İslam dünyasında kan ve gözyaşının hâkim olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “Yemen sürekli bombalanıyor. Maalesef kimse de çıkıp bu katliama bir şey demiyor ya da diyemiyor. Filistin’de ise Ramazan öncesi ve sonrası İsrail saldırılarına devam ediyor. Muhakkak Ramazan ayına günler kala ya da Ramazan’da saldırılarını artırıyor. İsrail o saldırılarını geleneksel hale getirdi. Hiç vazgeçmiyorlar bu saldırılarından. Keşmir eskisine göre daha baskılı bir hale geldi. İşgal altındaki Keşmir ciddi sıkıntı çekiyor. Keşmir ve Filistin dışında her yerde Müslümanlar birbirlerini yiyor. Biz kendi meselemize sahip çıkamazsak başkaları gelip bizim meselemize el atar. En azından konuşmaya, görüşmeye ve çare üretmeye mecburuz. Çare üretmek için gayret sarf etmeliyiz. Bizi son zamanlarda en çok üzen ise şeklen İslami noktadan birtakım mesafeler kat edilse de İslami değerlerinin fiilen yok edilmesi noktasına geldi. Bu hepimizi üzüyor” diye konuştu.

“YENİ GENEL MERKEZ İÇİN KATKILARINIZI BEKLİYORUM”

Yeni genel merkez binaları içinde destek çağrısında bulunan Karamollaoğlu, “Bizim yaklaşık 40 yıllık bir genel merkezimiz vardı. O genel merkezimizden tahliye edildik. Bir yer aradık ve bulduk. Şimdi bulduğumuz yerin miktarının ödenmesi ve oranın tadilatı gerekiyor. Binanın kaba inşaatı bitmiş vaziyette. İç kısmını ise kendimize göre tanzim edeceğiz. Sıfırdan başladık, bundan dolayı sizden de ve çevrenizdekilerden de buraya katkı bekliyoruz. Allah razı olsun, geniş kitlelerden destek geliyor. Bunun artması gerekiyor. Onun için gayretlerinizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2565156/temel-karamollaoglu-care-uretmek-icin-gayret-sarf-etmeliyiz