Onların bize değil bizim onlara ihtiyacımız var

 Ramazan ayı başından beri Mescid-i Aksa’da binlerce kişiye iftar veren Mirasımız Derneği, bir yandan da Kudüslü Müslümanlara kumanya paketleri ve nakdi yardımlar dağıtıyor.

2019 Ramazan ayı sonuna kadar 50 bin kişiye iftar vermeyi hedefleyen Mirasımız Derneği, 10 bin de kumanya paketi dağıtacak. Derneğin düzenlediği Mescid-i Aksa gezisi sırasında, Milli Gazete’nin de katıldığı kumanya paketi dağıtımında Kudüslü Müslümanların sevinçleri görülmeye değerdi.

RAMAZAN BOYUNCA YARDIM

Mirasımız Derneği’nin çalışmaları ile ilgili bilgi veren gazeteci Halis Mutlu, “Bir kişilik iftar bedeli 30 lira, kumanya kolisi 150 lira, bayramlık bedeli ise yine 150 lira olarak belirlendi. 3 bin Kudüslü çocuğa bayramlık hediye etmeyi de planlıyoruz” dedi. Ek olarak belli miktarlarda harçlıklar dağıtıldığını ve dağıtmaya devam edeceklerini söyleyen Halis Mutlu, “Kudüs ve Mescid-i Aksa’daki diğer faaliyetlerini Ramazan ayı boyunca sürdüreceklerinin altını çizdi. İşgal devleti İsrail’in Kudüslü Müslümanları kasıtlı şekilde yoksullaştırmak için her türlü yola başvurduğunun altını çizen Mutlu, “Kudüs’te 400 bin Müslüman kimliksiz yaşıyor. Hiçbir ülkenin vatandaşı değiller. Bu kardeşlerimizin yüzde 85’i yoksulluk sınırının altında bir mücadele veriyor. İsrail’in uygulamaları nedeniyle Kudüs’te hayat öyle pahalı ki yarım litre su 8 lira civarında. Gerisini siz düşünün” dedi.

Mescid-i Aksâ’nın boş kalmamasını sağlamaya çalışıyoruz

Kudüslü Müslümanların tüm zorluklara rağmen direndiğini vurgulayan Mutlu şu çarpıcı tespitlerle derneğin bakış açısını özetliyor: “Mirasımız Derneği olarak yaptığımız çalışmalarla Kudüslü Müslümanları desteklemeye ve böylece mübarek Mescid-i Aksâ’nın boş kalmamasını sağlamaya çalışıyoruz. Yardımlarımız buradaki kardeşlerimizin bize ihtiyaçları olduğu düşüncesiyle değil, asıl bizim onurumuz Mescid-i Aksâ’mızı savundukları için bizim onlara ihtiyacımız olduğu gerçeğiyledir.”

 

 

- Milli Gazete, Ramazan bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2556330/onlarin-bize-degil-bizim-onlara-ihtiyacimiz-var