Temel Karamollaoğlu: Siyaset, sızlanma makamı değildir!

Siyasetin ülke problemlerine çözüm üretme makamı olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu, “Bu işi beceremeyenler, başaramayanlar muhalefete söz yetiştireceklerine, kabahat yükleyeceklerine, önce neden başaramadıklarını idrak etmek mecburiyetindeler. Bir işin başına geçtikten sonra aradan bu kadar uzun zaman geçtikten sonra, eğer ülkede beklenen refah sağlanamamış, huzur sağlanamamış, ülke beklendiği gibi kalkınamamışsa, neden kalkınamadıklarını, nerede yanlış yaptıklarını kendilerinin belirlemesi icap eder” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Konya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Geleneksel Konya İftarı’na katıldı. Büyük bir coşkuyla karşılanan Karamollaoğlu’na, Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan eşlik etti.

YETKİLİLER KILLARINI BİLE KIPIRDATMIYOR

Tüm İslam âleminin Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ederek konuşmasına başlayan Karamollaoğlu, “Bugün dünyanın dört bir yanında sıkıntı ve eziyet çeken hastaları, çocukları, yetimleri hatırlamadan geçmeden gidemiyorum. Yüz binlerce insan bu ayı yokluk ve sıkıntı ile geçiriyor. Hemen yanı başımızda Suriye, Lübnan, Filistin’e baksak, kan ve gözyaşı var. Bu bizi derinden yaralıyor. Zaman zaman bu problemleri çözmek için bir araya geliyoruz ancak gördüğümüz manzarayı kendine dert eden insan sayısı çok az. Birtakım sivil toplum kuruluşları bir araya gelip eziyet çekenlere destek oluyor ancak esas mağduriyete sebep olan yetkililer ne yazık ki kıllarını bile kıpırdatmıyorlar” diye konuştu.

HİÇBİR ZAMAN DAVAMIZDAN VAZGEÇMEDİK

Batı dünyasında Müslümanlara karşı kin ve nefret duygusunun doruğa çıktığını söyleyen Karamollaoğlu, “Yeni Zelanda’da camide ibadet sırasında Müslümanlar katledildi. Onun arkasından kilise ve havralara saldırı oldu. Hangi dine mensup olursa olsun ibadethanelerin hiçbirine ve insanlara bu tip saldırıların yapılmasını tasvip etmeyiz. Dünyada barış ve huzura ihtiyacımız var. Elhamdülillah Saadet Partisi ve Milli Görüş olarak 50 yıldır siyasi sahada bu hedeflerin gerçekleşebilmesi için ciddi çalışmanın içine girdik. Zaman geldi başarılı olduk. Zaman geldi iftiralara ve sıkıntılara maruz kaldık ama hiçbir zaman vazgeçmedik bunu dava edindik. Bugün de aynı duyguları yaşıyoruz.”

DOĞRU İSTİKAMETE YÖNELMEK LAZIM

Karamollaoğlu, ülkede sıkıntıların her geçen gün arttığına dikkat çekerek, şöyle devam etti: “Bu sıkıntıların çözülmesi için ciddi adımların atılması gerekiyor. Siyasetçiler, birbirlerine laf yetiştirebilmek için konuşup karşı taraftaki insanı, kendisiyle beraber olmayan insanları sıkıntıya sokmak, mağlup etmek, ezmek, lafının etkisi altında bırakmak için siyaset yapmamalılar. Siyaset, ülkenin problemlerini belirleyip o problemlere çözüm üretme makamıdır. Bu işi beceremeyenler, başaramayanlar muhalefete söz yetiştireceklerine, kabahat yükleyeceklerine, önce neden başaramadıklarını idrak etmek mecburiyetindeler. Bir işin başına geçtikten sonra, aradan bu kadar uzun zaman geçtikten sonra eğer ülkede beklenen refah sağlanamamış, huzur sağlanamamış, ülke beklendiği gibi kalkınamamışsa, neden kalkınamadıklarını, nerede yanlış yaptıklarını kendilerinin belirlemesi icap eder. O zaman doğruyu bulmak mümkün olur. O zaman yanlıştan caymak, doğru istikamete yönelmek mümkün olur. Ama suçlamalarla hiçbir yere gidemeyiz.’’

“İŞ, ÜCRETİ ÖDEMEYE KALDI”

Siyasetin ülke problemlerine çözüm üretme makamı olduğuna değinen Karamollaoğlu, “Hak bildiğimiz yolda mücadele etmekle kendimizi mükellef addediyoruz. Bu hem toplumumuza hem de Allah’ın bahşettiği nimetlere karşı yapmamız gereken bir çalışmadır. Bildiğiniz gibi tam seçimin ardından yıllarca karargâh edindiğimiz binamızdan çıkarıldık. Şimdi yeni bir bina bulmak mecburiyetindeyiz. Hamdolsun uygun bir yer bulundu. Gerekli sözleşmeler imzalandı. Şimdi iş buranın ücretini ödemeye kaldı. Ramazan vesilesiyle herkes hayır yapmaya yatkındır. Bundan dolayı Konyalı kardeşlerimizin üzerlerine düşen vazifeyi yerine getireceklerini umuyorum. Hatta umduğumuzdan daha iyi olacağını bekliyorum.”

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2552685/temel-karamollaoglu-siyaset-sizlanma-makami-degildir