Oğuzhan Asiltürk: Şu parti, bu parti kaybetsin diye değil...

Milli Görüş partilerinin 50 yıldır hiçbir seçime girmemezlik etmediğini belirten Oğuzhan Asiltürk, “Biz Milli Görüşçüler şu parti kaybetsin, bu parti kaybetsin diye değil; Allah  rızası için çalışır, kendi adayımız, kendi partimiz kazansın diye gayret ederiz. Aksini ifade eden hiçbir konuşma ve açıklama partimize ait değildir” dedi.

HABER MERKEZİ

İstanbul’da yenilenecek olan seçimlere Saadet Partisi’nin kendi adayıyla girmesi üzerine yapılan konuşmalar ve çarpıtmalarla ilgili açıklamasında önemli mesajlar veren Milli Görüş Lideri Oğuzhan Asiltürk; Milli Görüşçülerin yanlış anlamalara sebep olunacak açıklama ve söylemlerde bulunmasından kaçınmasını istedi. Asiltürk’ün açıklamasının tam metni şöyle: 

“Saadet Parti’miz 31 Mart 2019 mahalli seçimlerinde hiçbir ittifakın içerisinde olmadan Türkiye’deki bütün Büyükşehir, İl, ilçe ve beldelerde ittifaksız ve tek başına seçimlere girmiştir. Saadet Partisi, YSK’nın İstanbul’da Büyükşehir Belediye seçiminin yenilenmesi kararından sonra da istişareler sonucu seçime yine kendi adayımızla girmeye karar vermiştir.
Milli Görüş partileri 50 yıldır hiçbir seçime girmemezlik etmemiştir. Milli Görüş partileri seçimlere başka siyasi partiler kazansın ya da kaybetsin diye değil, davasına hizmet etmek amacıyla girer. Biz ülke ve milletin çıkarlarını her zaman parti menfaatlerinden üstün görmüş bir siyasi hareketiz. Biliyor ve inanıyoruz ki, ülkemizin düze çıkması, milletimizin nefes alabilmesi için Saadet Partisi’nin güçlenmesine ve bir an önce iktidara gelmesine büyük ihtiyaç var."
Oğuzhan Asiltürk, Milli Görüş lideri

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2551401/oguzhan-asilturk-su-parti-bu-parti-kaybetsin-diye-degil