Melih Gökçek, Saadet'ten destek istedi: Az kalsın seçim gidiyordu

Metal yorgunluğu ile belediye başkanlığından istifa ettirilen Melih Gökçek, 23 Haziran'da yenilenecek olan İstanbul seçimlerinde Saadet Partisi'nden destek istedi. "Kardeşlerim" diyen Gökçek'e Saadet Partililer 31 Mart seçim döneminde Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve diğer bakan ve milletvekillerinin Saadet Partisi'ne yönelik "hain" ve "terör ittifakı" iftiralarını hatırlattı.

31 Mart'ta Ankara'yı kaybeden AKP, İstanbul için yaptığı itirazlar sonucunda seçimin yenilenmesi kararı ile seçime yendien hazırlanmaya başladı. 31 Mart seçim döneminde Saadet Partisi'ne yönelik hakaret, iftira, itham ve çirkin söylemlerden geri durmayan AKP, İstanbul'u kaybedince ağız değiştirmeye başladı. Hükümete yakın gazetelerde Milli Görüş davasını terk etmiş bazı isimlerden alınan görüşlerle Saadet Partisi tabanına AKP'yi destekeleme çağrısı yapılırken, diğer yandan da Gökçek gibi eski isimler tarafından gönül almaya çalışılıyor.

"Yıllarca aynı yolda yürüdük" diyen Gökçek'in ve AKP'lilerin, o yoldan neden ayrıldıklarına dair cevabı merak edilirken, "neden bir araya gelemiyoruz" sorusunun cevabını da kendisinin vermesi gerekiyor.

Gökçek'in Saadet Partisi tabanına yaptığı AKP'ye destek çağrısına gelen cevaplardan bazıları şöyle:

"Bir Saadet Partili olarak; Gördüm, güldüm, geçtim."

"Madem öyle Syn Yıldırım Saadet adayı lehine adaylıktan çekilsin. Bence bu fikir daha mantıklı"

"Artık şu Saadet Partili kardeşim sözlerini söylemezseniz diyorum. Hiç samimi gelmiyorsunuz. Yazık..."

"Saadet’e gelin CHP kazanmasın!"

"Aynı yoldan ayrıldınız ama şimdi sizden ayrılanlara hain diyosunuz. Bu ne perhiz bu ne turşu yorgun başkan"

"Menfaatiniz uğruna yapamayacağın şey yok iki gün sonra secim biter sizin dostluğunuzda biter"

"Adamlar ahireti bile parsellemişler dağılalım..."

"BAY TEMEL" - "KARDEŞİM" VİDEOSU

Yine seçim döneminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Saadet Partisi Genel başkanı Temel Karamollaoğlu'na yönelik "Bay Temel" şeklindeki hitabına parti tarafından hazırlanan video ile cevap verilmiş ve Karamollaoğlu'nun "Kardeşim" sözlerine vurgu yapılmıştı.

31 Mart'tan önceki söylemleri unutulmayan AKP'lilerin bugünkü "Kardeşim" sözlerinin samimiyeti de Saadet Partisi tabanında sorgulanıyor.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2550979/melih-gokcek-saadetten-destek-istedi-az-kalsin-secim-gidiyordu