AK Parti Esenyurt için harekete geçti! Çünkü…

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerini yenileme kararının almasının ardından partiler seçimi kazanmak için arayışlara başladı. AK Parti geçersiz oy kullanan ve oy kullanmayan vatandaşların ağırlıkta olduğu ilçeler üzerinden bir çalışma gerçekleştirdi.

Yapılan çalışmaya göre Esenyurt ilçesi geçersiz oy kullanımında ilk sırada olduğu gözüküyor. 100 bin seçmenin de sandığa gitmediği netleşen Esenyurt’ta küskün seçmenin fazlalığı da göze çarptı.

23 Haziran’daki seçimlerin kazanılması için harekete geçen AK Parti, aynı zamanda 39 ilçenin 2014 ve 2019 seçimlerindeki oy oranlarının karşılaştırmalı olarak haritasını çıkardı.

Yapılan çalışmaya göre bundan önceki 2014 yerel seçimlerinde en çok Küçükçekmece’de ikamet eden vatandaş sandığa oy vermeye gitmezken 31 Mart seçimlerinde ise 100 bin seçmenin sandığa gitmediği Esenyurt ilk sırada yer aldı. Esenyurt’u 2014 yılında ilk sırada bulunan Küçükçekmece ilçesi sandığa gitmeyen 87 bin seçmen ile takip etti.

KÜSKÜN KÜRT SEÇMENİN OYU İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILACAK

AK Parti, Kürt seçmenin de ağırlıklı olduğu bu ilçelerde küskün seçmeni sandığa taşımak için stratejiler geliştirecek. AK Parti yönetimi ve milletvekilleri hemşehrilerinin yoğun olduğu yerlerde seçim çalışması yapacak. Küskün seçmenin gönlünü almak için milletvekilleri İstanbul’daki hemşehri dernekleri ve STK’larla sık sık bir araya gelecek.

Öte yandan vekiller ve parti yönetimi ilçe ilçe ziyaretlerde seçmene seçimlerin niçin yenilendiğini anlatırken özel broşürler de hazırlayacak. Bu broşürlerde 2016 yılında Avusturya’da iptal edilen Cumhurbaşkanlığı seçimleri örnek gösterilerek seçmene dağıtılacak. AK Parti kurmayları örnek olarak gösterilecek.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2543560/ak-parti-esenyurt-icin-harekete-gecti-cunku