Kafa karıştıran sözler: İstanbul seçimleri ertelenebilir - Son Dakika

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilen ve yenilenecek İstanbul seçimiyle ilgili tartışmalar her geçen gün devam ederken gazeteci Cüneyt Özdemir'den flaş bir iddia geldi. Özdemir, 23 Haziran'daki İstanbul seçimlerinin ertelenebileceğini ifade etti. 

Cüneyt Özdemir Youtube kanalı üzerinden yayınladığın bir videoda yenilenecek İstanbul seçimlerini değerlendirdi. Özdemir arkadaşlarına 23 Haziran seçimlerinin ertelenebilme ihtimalinin olduğunu söylediğini ve onların da çok şaşırdığını anlattı. 

Arkadaşlarına seçimler ertelenirse ne olur diye sorduğunu, onların da 'bir şey mi biliyorsun' sorusun karşılık olarak ‘'Yok kardeşim 29 yıllık gazeteciyim sadece gördüğümü söylüyorum.’’ dediğini söyledi. 

Konuşmasıyla kafaları karıştıran Özdemir ''Abi burası Türkiye taş düşebülü, ayı çıkabülü’’ sözleriyle daha sonra makara yaptı.

İşte Özdemir'in arkadaşlarıyla yaşadığı o diyalog: 

Dediler ki sence seçim ne olacak? Ben de dedim ki sizce seçimler olacak mı?

"İstanbul belediye seçimleri ne olacak arkadaşlarla geçen oturduk bu konuyu konuştuk. Dediler ki sence seçimler ne olacak. Dedim ki ya sizce seçimler olacak mı? Böyle bir sessizlik oldu herkeste. Olmaz ya dediler ben de dedim ki ya kardeşim bir zarfın içinden çıkan 3 tanesini normal bir tanesini şaibeli bulduğunuz ülkede her şey olabilir yani.

29 yıllık gazeteciyim sadece gördüğümü söylüyorum

Mesela seçimler ertelenirse ne olur? Dediler ki bir şey mi biliyorsun? Yok kardeşim 29 yıllık gazeteciyim sadece gördüğümü söylüyorum yani. Seçimler ertelenirse şaşırmam. Niye ertelenebilir? Abi burası Türkiye taş düşebülü, ayı çıkabülü…Her şey olabilir yani. Biz şimdi 23 Haziran seçimlerine bugünün gözüyle bakıyoruz. Daha bir ay var neler olur neler.

Ben de size soruyorum. Bir şey bildiğimden değil

Ertelenirse ne olur ben bilmiyorum. Ben de size soruyorum. Bir şey bildiğimden değil. Mesela diyelim bir şey oldu ne oldu bilmiyorum da dediler ki seçimleri erteliyoruz. Ne zamana?

Her şeyin olabilme ihtimalinin olabildiği bir ülkedeyiz

İşte çıkmaz ayın perşembesine erteliyoruz. Ne oluyor o zaman? Bilmiyorum her şeyin olabilme ihtimalinin olabildiği bir ülkedeyiz. Cem Yılmaz’la Devlet Bahçeli’nin polemiğe girdiği bir ülkede yaşıyoruz."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2502365/kafa-karistiran-sozler-istanbul-secimleri-ertelenebilir-son-dakika