Kemal Kılıçdaroğlu: Sanatçı haktan yana tavır alır

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "Her şey güzel olacak" diyen sanatçılarla ilgili tepkisi üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter hesabından karşılık verdi. Kılıçdaroğlu, 'Sanatçı haksızlığa karşı daima hakkını arayandan yana tavır alır" ifadelerini kullandı. 

Dün akşam katıldığı Beyoğlu Geleneksel İftar Programında konuşan Erdoğan, "Her şey güzel olacak" diyenlere verdiği tepkide "3 Haziran'da milletim gereken dersi verecektir. Bu statları biz yaptık, kapalı spor salonunda beyefendinin 23 Nisan’daki sloganvari ifadelerini insanlara söylettiriyorlar. Bunların hepsi kayda giriyor, gereğini yapacağız, bunlara eyvallah diyemeyiz. Sanatçı sanatıyla konuşur. Bu tür insanlara dalkavukluk yapmaz. Sanatıyla konuşan sanatçıları baş göz ederiz." dedi.

'SANATÇI SOYTARILIK YAPMAZ HAKTAN YANA TAVIR ALIR'

Erdoğan'ın tepkisine karşılık veren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da, sosyal medya hesabından “Sanatçının görevi sadece sanatını icra etmek değildir! Gerçek sanatçı; güce bağlılık göstermez, baskılara boyun eğmez, saraya soytarılık yapmaz, haksızlığa karşı daima hakkını arayandan yana tavır alır… Demokrasi için mücadele etmekten ve konuşmaktan da asla vazgeçmez!” diye yazdı. 

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2501442/kemal-kilicdaroglu-sanatci-haktan-yana-tavir-alir