Karamollaoğlu: Gerçekten İslam’ın gerektiği gibi hareket etseydik huzur olurdu

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şubesi’nin aylık il divan toplantısı Milli Gazete - Milsan Tesisleri’nde gerçekleştirildi. AGD’nin yaz aylarında organize edeceği etkinlikler ile ilgili önemli bilgilerin verildiği divandan sonra katılımcılar sahur sofrasında bir araya geldi. AGD’nin İstanbul ilçe teşkilatlarından birçok kişinin katıldığı programa Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan yardımcıları İlyas Tongüç ve Ramazan Kaya, AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, YENİAD Genel Başkanı Selman Esmerer, Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, AGD ve MGV İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç, eski AGD il başkanları ve çok sayıda misafir iştirak etti. Programın sonunda UMAD Genel Başkanı Abdulvahap Ekinci’nin yaptığı dua ile divan için düzenlenen program sona erdi. 

AGD’li teşkilat mensuplarına hitap eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İslam coğrafyasına bakarsanız Müslümanların ezildiğini göreceğinizi belirterek, Müslümanların yaşananları izlediğini ifade etti.

“GÖREVİMİZ ALLAH RESULÜ’NÜN İZİNDEN GİTMEKTİR”

Programda katılımcılara hitap eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Bizler inançlı insanlarız, Müslümanız. Müslüman olarak, inancımızın temeli olarak ilk görevimiz Allah’a iman ve Resulü’nün izinden gitmektir. Fakat biz şu an şeklen Peygamber Efendimiz’in yolundayız.  Hangi İslam coğrafyasına bakarsanız bakın Müslümanlar eziliyor. Hatta Müslümanlar birbirini katlediyor. Biz de sadece yaşananları izliyoruz. Eğer gerçekten İslam’ın gerektiği gibi hareket etseydik dünyada huzur ortamı oluşmuş olurdu. Erbakan Hocamıza Milli Görüş’ün manasını soruduğunda ‘İslam’ın vaat ettiği huzur ve saadet ortamının tesis edilmesi için mücadele etmek’ şeklinde cevap vermişti” ifadelerini kullandı.

SİZLER MESULİYETİNİN FARKINDA GENÇLERSİNİZ

Karamollaoğlu, Milli Görüş’ün bir cihat hareketi olduğunu belirterek, “Batı her zaman cihadı hedef almış ve cihat hareketini kan dökmek olarak göstermiştir. Hâlbuki cihat huzur ve saadet ortamını vaat etmektedir. Biz cihat etmeyi unutmuşuz. Bu konuyla ilgili olarak Peygamber Efendimiz’in hadisini hatırlatmak istiyorum; ’Nasılsanız öyle yönetilirsiniz.’ Bir toplum kendini değiştirmedikçe Cenab-ı Hak o toplumu değiştirmez. Bunun için mesuliyet bizde. AGD’miz de toplumu değiştirmek için çalışıyor. Sizler mesuliyetinin farkında gençlersiniz. Yaptığınız çalışmalar hak dava için gerçekten çok önemli” şeklinde konuştu.

“RAMAZAN AYININ RAHMETİNDEN FAYDALANMAMIZ LAZIM”

AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan ise Filistin’de yaşananları işaret ederek, “Başta Filistin olmak üzere bütün mazlum coğrafyalara Ramazan bir kurtuluş olsun. Ramazan’dan bir gün önce onlarca Filistinli kardeşimiz şehadet şerbetini içti. Bu haberleri duyunca üzülüyoruz, basın açıklamaları düzenliyoruz, çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Fakat bizim daha büyük işler yapmamız gerek. Peygamber Efendimiz, Ramazan ayında 4 cihada katıldı. Bunun özellikle altını çiziyorum. Bizler de Ramazan ayında ibadetlerimiz kadar cihadımıza da önem göstermeliyiz. Davamız uğruna gayret edip, gecemizi gündüzümüze katmamız lazım. Ramazan ayının rahmetinden faydalanmamız lazım. İslam için cihat etmek şart” diye konuştu.

ÇÜNKÜ BİZİM DAVAMIZ HAK DAVA

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “Gerek İslam dünyası olarak, gerek Türkiye olarak zor günlerden geçiyoruz. İşgal edilmedik toprağımız kalmadı. Bu işgalin son bulması için de Türkiye’deki Milli Görüş hareketinin tek siyasi partisi olan, Saadet Partisi’nin iktidara gelmesi lazım. Kırktan fazla Milli Görüş kuruluşu var. MİLKO’larımızın asıl amacı Saadet Partisi’ni iktidara getirmektir. Çünkü bizim davamız hak dava” dedi.

“AGD’MİZ ÇATISI ALTINDA YAPILAN EN UFAK ÇALIŞMA BİLE İNSANLIK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

‘İnsanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır’ hadis-i şerifini hatırlatan Saadet Partisi Genel Başkanı İlyas Tongüç de, “Bu hadisin önemi büyüktür. İnsan olarak gelmiş geçmiş en hayırlı kişi, Peygamber Efendimiz’dir. Peygamberimiz, insanların hem dünyasını hem ahiretini kurtarmak için önemli bir mücadele vermiştir. Erbakan Hocamız da bu doğrultuda insanların hem ahiretini hem dünyasını kurtarmayı kendine dava edinmiştir. Bu dava için mücadele eden gençler yetiştirmek için mücadele etmiştir. AGD’miz de halen Erbakan Hocamız gibi davası uğruna çalışıyor. Bunun için Milli Görüş’ün gençlik hareketi AGD’miz çatısı altında yapılan en ufak çalışma bile insanlık için çok önemlidir” dedi.

“MANADA VE MADDEDE GÜÇLÜ, İMANLI GENÇLİK”

YENİAD Genel Başkanı Selman Esmerer sahur programında yaptığı selamlama konuşmasında, “Manada ve maddede güçlü, imanlı gençlik. Erbakan Hocamızın bahsettiği gençlik sizsiniz. Aşk meşk yuvasına dönmüş üniversitelerde hak dava için mücadele eden bu gençlik, her zaman olduğu gibi sorumluluk bilinciyle çalışmaya devam etmeli. Simdi ekonomik durumumuz ortada. Erbakan Hocamız, gençlere her zaman bir ufuk verirdi. Ben de simdi siz gençlere iyi yetişmenizi, her alanda en iyisi olmanızı söylüyorum. Bizler onların güçlü olduğu her alanda en iyi olursak davamıza en iyi hizmeti vermiş oluruz” diyerek gençlere başarılı olmaları gerektiğini söyledi.

AGD’NİN GENÇLİK İÇİN ÖNEMİ BÜYÜKTÜR

Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş da MGV ile kurduğu bağı anlatarak, “Milli Gençlik sıralarında bulunduk. Bu davayla biz de Milli Gençlik Vakfı sayesinde tanıştık. Türkiye’de önemli işler yapan isimler şükürler olsun ki Milli Gençlik Vakfı’nda yetişmiştir. Şimdi de AGD’miz ve MGV’miz aynı misyonla çalışmalara devam ediyor. AGD’nin gençlik için önemi büyüktür. AGD’miz bünyesinde gençler için çalışan siz teşkilatçıların Allah yâr ve yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

“KAVLİ DUALARIMIZI SAHADA TAÇLANDIRALIM”

AGD İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç, divana katılan teşkilat mensuplarına yönelik yaptığı konuşmada, “Temellerini Erbakan Hocamızın attığı Milli Gazete Tesislerindeyiz. Bu bina bizim için çok önemli. Bir Müslüman olarak manayı ve maddeyi iyi anlamamız lazım. Şu anda da Ramazan ayı içerisindeyiz, ibadetlerimizi aksatmayalım. Kavli dualarımızı sahaya inerek fiili çalışmalarla taçlandıralım” dedi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2501258/karamollaoglu-gercekten-islamin-gerektigi-gibi-hareket-etseydik-huzur-olurdu