Cansuyu Arakan kamplarında

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Ramazan 2019 organizasyonları kapsamında mazlum coğrafyalardaki yardımlarına ara vermeden devam ediyor. Türkiye’de ve dünyanın birçok bölgesinde yardım organizasyonu yapan Cansuyu Derneği, son olarak Bangladeş’teki Arakan kamplarına ulaştı.

ARAKAN’DA YÜZLERCE İFTAR SOFRASI KURULDU

Dünyanın en büyük mülteci kamplarından birisi olan Kutupalong mülteci kampında bugüne kadar çadır kentten sıcak yemek dağıtımına, su kuyusu projesinden temizlik malzemesi dağıtımına kadar birçok alanda yardım faaliyeti gerçekleştiren Cansuyu, bu kez Ramazan ayının bereketini muhtaçlarla paylaşmak için iftar sofraları kurup gıda yardımlarında bulundu. On binlerce Arakanlıya Ramazan kumanyası dağıtan ekipler, Cansuyu Derneği’nin geçtiğimiz dönemde açtığı Dilek Mescidi’nde ise yüzlerce Arakanlı muhtaca iftar sofrası kurup sıcak yemek verdi.

BÖLGEDE SAĞLIK OCAĞI PLANLANIYOR

Bölgede yapılan yardımlar hakkında açıklamalarda bulunan Cansuyu Arakan Koordinatörü Bayram Numan Köksal, “Ramazan ayının manevi iklimiyle birlikte yardımlaşmamız en üst seviyeye çıkıyor. Bizler de Cansuyu Derneği olarak mazlum coğrafyalara ulaşarak buralardaki kardeşlerimizle hayırsever vatandaşlarımızın arasında köprü oluyoruz, muhtaçlara yardımlarımızı ulaştırıyoruz.  Şu an dünyanın en büyük mülteci kamplarından birisi olan Bangladeş CoxBazar’daki Arakan kamplarındayız. 1,5 milyon mültecinin yaşadığı kampta, geçtiğimiz dönemde Kutupalong ve Jamptoli bölgelerindeki inşa ettiğimiz çadır kentlerimizi ziyaret ettik. Burada on binlerce Arakanlı kardeşimize Ramazan kumanyası dağıttık. Ayrıca Dilek Mescidi’nde yüzlerce kardeşimize de iftar sofrası kurduk. Önümüzdeki dönemde bir sağlık ocağı açmayı planlıyoruz. İnşallah hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile bölgedeki yardımlarımız sürecek” diye konuştu.

- Milli Gazete, Aile & Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2501236/cansuyu-arakan-kamplarinda