Bülent Arınç'tan İmamoğlu'na çağrı: Reddedecek misin?

Manisa'da partisinin iftar yemeğine katılan Bülent Arınç, 23 Haziran'da yenilenecek İstanbul seçimi ile ilgili bazı değerlendirmelerde bulundu. AKP'nin 3-5 puan farkla İstanbul'u kazanacağını savunan Arınç, CHP adayı Ekrem İmamoğlu'na yüklendi. PKK'nın sözde üst düzey yöneticilerinin İmamoğlu'na destek vereceklerine dair sözleri olduğuna işaret eden Arınç, İmamoğlu'na şu çağrıda bulundu:

"Burada İmamoğlu ve partisine bir görev düşüyor. 'Lanet olsun sizin desteğinize. Terör örgütleriyle hiçbir zaman içli dışlı olamayız. Sizin oyunuza ihtiyacımız yok. Biz teröre karşıyız. Biz PKK'yı lanetliyoruz' demesi lazım. Demedikleri takdirde bu sözler yerini bulur."

İstanbul seçimleri için hep birlikte seferberlik ilan edeceklerini söyleyen Arınç, seçimi kazanacaklarını belirterek "Ben eminim AK Parti'nin adayı 23 Haziran seçimlerinde 3-5 puan farkla kazanacaktır. Bu da hepimize ders olmalı. İstanbul seçimleri bir örnek olarak bizim önümüze geliyor." diye konuştu.

"BU DESTEĞİ REDDECEK MİSİN?"

Arınç, şöyle devam etti:

"Bunlar, 'Biz bu seçimlerde faşizme karşı olduğumuz için Ekrem İmamoğlu'nu destekleyeceğiz. Oy vereceğiz' diyorlar. Bunu bir haber diye geçip gidemezsiniz. Burada yapılacak bir şey var. Terör örgütü PKK'nın en önde gelen iki ismi, 'biz İstanbul'da İmamoğlu'nu destekleyeceğiz' diyor. Burada İmamoğlu ve partisine bir görev düşüyor. 'Lanet olsun sizin desteğinize. Terör örgütleriyle hiçbir zaman içli dışlı olamayız. Sizin oyunuza ihtiyacımız yok. Biz teröre karşıyız. Biz PKK'yı lanetliyoruz' demesi lazım. Demedikleri takdirde bu sözler yerini bulur. İstanbul'da seçimi kazansa bile bunun hangi örgütün desteğiyle olduğuna herkes yıllar boyu inanır. Şimdi turnusol kağıdı var önümüzde. Sen PKK'nın desteğini reddecek misin, yoksa etmeyecek misin. 'Canım onların da oyları var benim için önemli' diyemezsin."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2500382/bulent-arinctan-imamogluna-cagri-reddedecek-misin