Ekrem İmamoğlu, AA'ya alternatif kuracak

23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçimlerine sayılı günler kala Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu, gazeteci Murat Yetkin'e verdiği röportajda dikkat çeken ifadeler kullandı. İmamoğlu, "Vatandaşın tek haber kaynağı AA olmayacak" dedi.

31 Mart'ta AA'nın seçim sonuçlarına ilişkin veri aktarımını durdurması tepkilere neden olmuştu. 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimleri için AA'ya alternatif bir haber merkezi kuracaklarını söyleyen İmamoğlu, "Vatandaşın tek haber kaynağı AA olmayacak" diye konuştu.

İstanbul'daki sandıklardan çıkan sonuçları kendi merkezinde toplayarak veri akışını takip edecek olan CHP İstanbul İl Başkanlığı, AA'ya rakip bir haber merkezi oluşturacak. Konuya ilişkin gazeteci Murat Yetkin'e konuşan Ekrem İmamoğlu, sandıklardan anlık sonuç alma konusunda çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

İmamoğlu'nun konuya ilişkin sözleri şu şekilde:

"Seçim gecesi için alternatif bir haber merkezi kuruyoruz. Zaten mevcut olan bilgi merkezimizi genişletip aktif hale getiriyoruz. Vatandaşın tek haber kaynağı AA olmayacak. Her bir sandık açılıp sonucu belli olunca buradan şeffaf bir şeklide duyuracağız. 31 bin 186 sandık var. Bunlardan sağlıklı sonuç alma sorunumuz olmadığını zaten 31 Mart seçimi gecesi gösterdik. Hem CHP, hem İYİ Parti teşkilatı gayet iyi çalıştı. Şimdi yeni gönüllülerimizle bu gayreti topluma çabuk ve sağlıklı bilgi vermeye de dönüştürüyoruz. Aramıza yeni katılan gönüllülerimizin bir işi de bu olacak."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2500333/ekrem-imamoglu-aaya-alternatif-kuracak