Narkozdan uyanan köpek dehşet saçtı!

Maltepe’de veteriner tarafından ameliyat edilen köpek, otomobilin içerisinde anestezinin etkisinden çıkınca canavara dönüştü. Normalde uysal olan köpek narkozun etkisi ile dehşet saçtı. Otomobilde sahiplerini ısıran köpek daha sonra caddedeki bir vatandaşa da saldırdı. Saldırgan köpek belediye ekiplerince barınağa götürüldü. O anlar cep telefonu kamerasınca kaydedildi.

Maltepe Bağlarbaşı Mahallesi Feyzullah Caddesi üzerinde rottweiler cinsi köpek, sahibi Hülya Balkaş ile kızı tarafından veterinerde ameliyat ettirildi. Ameliyatın ardından hala anestezi etkisinde olan köpeği otomobillerine koyan anne ve kız, evine doğru yola çıktı. Yolculuk esnasında anestezinin etkisinden çıkan köpek birden saldırganlaştı.

Sahiplerini kol ve bacaklarından ısırdı

Köpek, burada anneyi ve kızını kolundan ve bacağından ısırdı. Saldırgan köpek tarafından ısırılan anne ile kızı kendilerini araçtan dışarı attı. Köpeğin dehşeti araç dışında da devam etti. Köpek, çevresinde toplanan kalabalık arasındaki bir vatandaşı da ısırdı. Vatandaşlar köpeği durdurmak için duba ve sopalarla vurmaya başladı. Bir süre sonra sakinleşen köpek belediye ekiplerince uyuşturularak barınağa götürüldü. O dehşet anları çevredeki bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

Bir gün önce başka köpeğin saldırısına uğramış

Olaya tanık olan bir vatandaş, “Köpek aslında normal, uysal bir köpek. Sahipli bir köpek. Bir gün önceden başka bir köpek saldırıyor, boğazından yaralıyor köpeği. Sahipleri de hastaneye götürüyor. Anestezi yapılıyor müdahale ediliyor, ameliyat oluyor. Ondan sonra narkozun etkisiyle köpek uyuyor. Veterinerin hatası bunu bekletmeden, müşahede altında tutmadan sahiplerine veriyor, gönderiyor. Sahipleri arabada gelirken köpek uyanıyor. Uyanınca tabii acıyla köpek afallıyor o anda hırçınlık gösteriyor. Sahibini kolundan ısırıyor. Birisini kolundan birisini bacağından ısırıyor” dedi.

- Milli Gazete, Aile & Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2491903/narkozdan-uyanan-kopek-dehset-sacti