Meteoroloji'den hava durumu uyarısı: Önce güneş, sonra yağmur geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yurtta hava sıcaklığının önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceğini açıklarken doğu kesimlerde 3 ila 6 derece artacağını duyurdu.

Hava durumunun yurt genelinde parçalı ve az bulutlu havanın etkili olacağı tahmin edilirken Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Kastamonu, Sivas, Tunceli, Bingöl çevreleri ve Sinop'un iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği belirtildi.

Rüzgarın yurtta genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Marmara'nın batısında ise bu gece yarısından itibaren güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

hava-durumu-30-nisan.jpg?

İstanbul'da hava durumunun parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Günün en yüksek sıcaklığının ise 23 derece olacağı belirtildi.

Ankara'da hava durumunun bugün parçalı az bulutlu, kuzeydoğu kesimleri zamanla çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Günün en yüksek sıcaklığının ise 26 derece olacağı belirtildi.

İzmir'de bugün havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Günün en yüksek sıcaklığının ise 25 derece olacağı belirtildi.

Antalya'da hava durumunun bugün parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sıcaklık ise bugün 24 derece olacağı belirtildi.

Samsun'da hava durumunun parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sıcaklığın ise 23 derece olması bekleniyor.

Erzurum'da havanın parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Günün en yüksek sıcaklığının ise 17 derece olması bekleniyor.

Diyarbakır'da bugün hava durumunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının ise 23 derece olması bekleniyor.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2485547/meteorolojiden-hava-durumu-uyarisi-once-gunes-sonra-yagmur-geliyor