İKEV bin yıllık geleneği sürdürüyor

İlim Kültür ve Eğitim Vakfı, İslam ülkelerinde ve özellikle Osmanlı Devleti zamanında gelenek haline gelen Şifa-i Şerif Derslerini iki yıldır başarı ile sürdürüyor. Her pazar, sabah namazı ardından İKEV Üsküdar İlahiyat ve Sosyal Bilimler Yurdu, Yücedal Camisinde yapılan Şifa-i Şerif Dersleri ikinci yılı sonunda final merasimi ile tamamlandı.

İkinci yılın son dersi sonrası Kuran okundu, İlahiler söylendi, programda emeği geçenlere hediyeler verildi ve teşekkür edildi. Programa katılan İKEV Genel Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayat, Genel Sekreter Mustafa Hasan Öz hediyeleri takdim ederken konuşmalar yaptılar ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

İkinci yıl son dersi ve programa kalabalık cemaat yanında, araziyi bağışlayan ve büyük maddi katkıları sürdüren Hüseyin Yücedal, Vakıf ve Dernek yöneticileri Hulusi Arslan, Aydın İlhan, Nizamettin Özcan ve diğer üyeler de katıldılar. Seneye yeni derslerde buluşmak dileği ile dualarla program tamamlandı ve çorbalar içildi. Kitap hediyeleri ile cemaat uğurlandı.

- Milli Gazete, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2485478/ikev-bin-yillik-gelenegi-surduruyor