İBB Meclis 1'inci Başkanvekilliğine Göksel Gümüşdağ seçildi

Yeni dönemin ilk İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı gerçekleştirildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında yapılan toplantıda, İBB Meclisi 1'inci Başkanvekili görevine Ak Partili Göksel Gümüşdağ 180 oyla seçildi. CHP'nin aday gösterdiği Gökhan Gümüşdağ ise 131 oy aldı. Gökhan Gümüşdağ ise CHP'nin Ak Parti'den aldığı Küçükçekmece Belediyesi Meclis Başkanvekili olarak görev yapıyor. ​Göksel Gümüşdağ, aynı zamanda Başakşehir Futbol Kulübü Başkanlığı'nı da yürütüyor. 

Ak Parti ve CHP'nin iki amca oğlunu aday göstermesi ise dikkat çekti. 

Oylama öncesi Meclis 1. Başkanvekili adaylarının isimlerini alan Ekrem İmamoğlu, Göksel ve Gökhan Gümüşdağ isimlerini duyunca kahkaha attı. 

31 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti ve CHP, Küçükçekmece belediye meclis üyesi listesinde her iki ismi birinci sıraya yazmıştı. 

Göksel Gümüşdağ kimdir?

2002 yılında AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak göreve başlayan Göksel Gümüşdağ, 2004 yılında Küçükçekmece ilçesi Belediye Meclis Üyeliği, Grup Başkan Vekilliği görevlerini üstlendi aynı zamanda Istanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliğine ve Eğitim, Gençlik, Spor ve Kültür Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2007, 2009 ve 2014 yıllarında ise Istanbul Büyükşehir Belediye Meclisi 2. Başkan vekilliğine seçildi.

Gümüşdağ aynı zamanda Medipol Başakşehir takımının da başkanı.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2476696/ibb-meclis-1inci-baskanvekilligine-goksel-gumusdag-secildi