Kronik yorgunluğunuzdan ozon tedavisi ile kurtulun

Ozon tedavisi nedir?

Ozon gazı, modern tıpta hastalıkların tedavisinde uzun zamandır kullanılmaktadır. Belirli bir miktarda ozon/oksijen karışımının vücut boşluklarına veya dolaşım sistemine verilmesi ozon tedavisi dolarak isimlendirilmektedir. Ozon tedavisi güvenli, etkili ve bilimsel bir tıbbi tedavi uygulamasıdır.

Kronik yorgunluk sendromu nedir?

Kronik yorgunluk sendromu, altta yatan herhangi bir tıbbi durumla açıklanamayan, aşırı yorgunluk ile karakterize bir hastalıktır. Bu yorgunluk fiziksel veya zihinsel aktivitelerle kötüleşebilir. Ancak dinlenme ile yorgunluk düzelmez. Birçok teori olmasına rağmen, kronik yorgunluk sendromunun nedeni tam olarak bilinmemektedir. Kronik yorgunluk sendromu tanısını doğrulayacak bir test bulunmamaktadır. Benzer semptomları olan diğer hastalıkları dışlamak için birtakım tıbbi testlere ihtiyacınız olabilir. Kronik yorgunluk sendromu tedavisinde semptomların hafifletilmesine çalışılır.

Kronik yorgunluk sendromunda oluşan yorgunluk hali dinlenmekle azalmaz, insanın mevcut iş, eğitim, sosyal ve özel yaşamını olumsuz yönde etkiler.

Kronik yorgunluk sendromunun yaşamı etkileyen bulguları nelerdir?

Ozon tedavisi yukarıda sayılan tüm bulguların sona ermesinde son derece etkili bir tedavi seçeneğidir.

Kronik yorgunluk sendromunda ozon tedavisinin etkileri nedir?

Kronik yorgunluk sendromunda ozon tedavisi uygulama şekilleri nelerdir?

Kronik yorgunluk sendromunda uygulanan ozon tedavisinden çok iyi sonuçlar elde edilmektedir. Tedavi sonrası hastalar sabah uyandıklarında kendilerini çok daha güçlü ve dinç hissederler.

Doç. Dr. Habib BOSTAN

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı

habibbostan.com

Tel: 0212 542 5588

Whatsapp: 0545 229 5588

- Milli Gazete, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2468738/kronik-yorgunlugunuzdan-ozon-tedavisi-ile-kurtulun