Gazeteci Hande Fırat'tan 'Renklerdir Patlayan' resim sergisi

Hürriyet Gazetesi Ankara temsilcisi Hande Fırat, Cermodern'de 'Renklerdir Patlayan' isimli resim sergisi açtı. Sergiyi ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, resimleri çok beğendiğini söyledi.

7959374-1554837670.jpg?

BAKAN ERSOY: BİZİ ŞAŞIRTTI

Fırat, yaklaşık 10 yıldır yaptığı yağlı boya tabloları Ankara'daki CerModern sanat galerisinde sergiledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, eserleri yakından inceledi. Bakan Ersoy, "Açıkçası bizi şaşırttı. Renklere hakim oluşunu beğeniyle izledik. İnşallah herkes böyle sanatını ve sanatçı ruhunu ön plana çıkaran, girişimci bir şekilde sanata katkıda bulunur" dedi.

7959367-1554837670-1554837723.jpg?

HİÇBİR ŞEY BENİ BU KADAR HEYECANLANDIRMADI

Stres sebebiyle de resme başladığını belirten Fırat, bu konuda eğitim aldığını söyledi. Yaptığı resimlerden dolayı evde adım atacak yer kalmadığını dile getiren Fırat, "Resimleri bir cesaretle sizlerin önüne koymaya karar verdim. Bugüne kadar pek çok şey yaşadık. Hiçbir şey bu kadar heyecan vermedi. Hiçbir şey de beni bu kadar heyecanlandırmadı. Resimler için çok iyi tepkiler aldım. İnşallah devamı gelecek" dedi.

- Milli Gazete, Kültür-Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2368227/gazeteci-hande-firattan-renklerdir-patlayan-resim-sergisi