Fatih Portakal kimdir?

FOX Haber ekranında kendine has özgün yorumlarıyla sık sık sosyal medyada gündem olan deneyimli haber spikeri Fatih Portakal kimdir? Fatih Portakal'ın eşi ve çocukları hakkında merak edilen bilgiler haberimizde verilmiştir. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme bölümü mezunu olan Fatih Portakal meslek hayatına gazeteci olarak devam ediyor. Avustralya'da restoran işletirken Türkiye'ye dönen Fatih Portakal'ın hayatı Google'da aranıyor. Fatih Portakal kimdir?, Fatih Portakal kaç yaşındadır, aslen nerelidir? gibi soruların cevaplarını haberimizden okuyabilirsiniz.

FATİH PORTAKAL KİMDİR?

2 Şubat 1968 tarihinde, Aydın’ın Nazilli ilçesinde, rahmetli anneannesinin evinde, bir cuma günü doğdu. İzmir Atatürk Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

1993-1996 yılları arasında Avustralya’nın Sydney kentinde ünlü bir restoranda çalıştı.

1996’da, İzmir’de, Star TV’de muhabir olarak mesleğe adım attı. ‘Batı Yakası’ adındaki programı hazırlayan ekibin içinde yer aldı.

Kısa süre İzmir Doğan Haber Ajansı’nda çalıştıktan sonra, 2006 yılı Ağustos ayında İstanbul’a taşındı. Kanal D Haber ekibi içinde yer aldı. CNN Türk için, ‘Seçim Çadırı’ ve ‘Sokak TV’ programlarını, Türkiye’yi dolaşarak halkın içinde yaptı. Bunları yaparken, Best FM’in önemli klasiklerinden ‘Konuşan Türkiye’ adlı radyo programını hazırlayıp sundu.

2010 yılında haber merkezinden ayrılarak, Kanal D’de ‘Ne yapmalı?’ programının sunucusu oldu. Tekrar muhabirliğe dönmedi. Tercihini bu kez haber programından yana kullandı.

2010 yılı yazından itibaren Fox TV’de, ‘Fatih Portakal’la Çalar Saat’ programını yapmaya başladı. Aynı kanalda ‘Fatih Portakal ile Türkiye’nin Trendleri’ haber aktüalite programını yaptı.

2013 yılında, Fox TV’de kendi adını vererek ana haber sunmaya başladı. Halen işine devam ediyor.

Geleneksel ana haberi, sosyal medya ile kaynaştırıp, dinamik, konuşan ve konuşturan bir bülten haline getirdi. Bu tarz habercilik bazı üniversitelerde akademisyenler tarafından tez konusu olarak yazıldı.

Bir vakıf üniversitesinde, iki akademik yıl gazetecilik ve habercilik dersi verdi. Yaşanmakta olan gerçek öykülerin anlatıldığı ilk kitabı ‘ses’SİZ’, 2012 baharında Postiga Yayınevi’nden çıktı.

2016 yılında Can Yayınları’ndan çıkan kitabı ‘Aklımla Dalga Geçme’ Türkiye’de yaşanan siyasi, ekonomik ve sosyal olayları anlatıyor.

Fatih Portakal, Armağan Portakal ile evli. Çocuksuz bir aileye sahip.

FATİH PORTAKAL'IN EŞİ ARMAĞAN PORTAKAL ÇİFTÇİ OLDU

1997 yılında Fatih Portakal ile dünya evine giren Armağan Portakal İzmir Seferihisar'da bir çiftlikte zeytin yetiştirip ürettiklerini satmaya başladı. 

Evliliklerinde çocukları olmayan Portakal çifti evlikliklerinde 20 yılı geride bıraktı.

1992 yılında başladığı çalışma hayatına başlayan Armağan Portakal'ın çiftçilikten önce İstanbul'da Türkiye'nin önemli firmalarında pazarlama bölümlerinde üst düzey yöneticilik yaptı. 

- Milli Gazete, Biyografi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1937037/fatih-portakal-kimdir