Güven; övün!

İbrahim Veli
İbrahim Veli

Yönetim anlayışı adalete dayanan adaylara güvenildi. Yönetim mantığı vatandaşa hizmet etmek olanlarla övünüldü. Görevini nitelikli bir şekilde yerine getirene güvenildi. Hizmetin her bir ferde ulaşmasını sağlayanlarla övünüldü. Kendisine emanet edilen yetki ve imkânlara, yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkanlara güvenildi. Mahallelere hizmet götürürken kimseyi kategorize etmeyenlerle övünüldü. Karar alma süreçlerinde istişareyi esas alanlara güvenildi. Farklı görüşlerin dile getirilmesine fırsat verenlerle övünüldü.

Her adımını sorumluluk bilinci ile atanlara güvenildi. Hukuk ve ahlakın çizdiği sınırların dışına çıkmayanlarla övünüldü. Milletin verdiği makamı milletin menfaatine kullananlara güvenildi. Kamu kaynaklarının har vurup harman savrulmasını engelleyenlerle övünüldü. Yönetiminde farklı seslerin varlığını fikri zenginlik görenlere güvenildi. İsabetli kararların alınabilmesi için güçlü fikirlere kapı açanlarla övünüldü.

Halkının ihtiyaçlarını ve önceliklerini doğru bir şekilde belirleyenlere güvenildi. Maddi ve insan kaynaklarını etkin ve verimli kullananlarla övünüldü. Planlı ve programlı hareket ederek kaynak israfını önleyenlere güvenildi. Popülist kararlar almak yerine süreklilik esasına uygun hareket edenlerle övünüldü. Tüm icraatlarını kamuoyunun gözü önünde şeffaf bir şekilde sergileyenlere güvenildi. Yetkinin sahibi değil emanetçisi olanlarla övünüldü.

Bu seçimde güven veren ve övünç sağlayan adayların doğru yaptığı her şey, sahada dalgalandı ve seçmeni etkiledi. Samimi duruş sergileyen adaylar, seçmenin kalbini parlaklaştırdı. Nefesini, etrafa ışıklar halinde saçanların sözleri ilham oldu, hareketleri zihinleri açtı. İdeallerini savunurken, başlarına gelebilecek talihsizliklerden korkmayanlar, parlak bir geleceğe doğru yeni bir rota oluşturdu. Bu coğrafyanın her türlü zorluğu aşacak potansiyeli yeniden gün yüzüne çıktı. Sorunların ötesini görme yeteneğine ve faydalı olma gayretine sahip samimi insanların gönlüne su serpti.

Yereldeki ilgi ve samimiyet, fedakârlıkla buluştu ve şehirlinin feraseti belirleyici oldu. Şehrin ve seçmenin potansiyelini değerlendiren her aday, önce sevilmeye sonra seçilmeye aday oldu. Geleceğe inancı olanlarla birlikte çalışmaya başlayan her aday, şehrin çözüm üretme kapasitesi ile çözüm üretme iradesini buluşturarak başkan oldu. Şehrin sorumluluğunu taşıyacak başkanlar, güven veren tutumlarla bugünü kolaylaştırmalı, övünç sağlayan icraatlarla yarını geliştirmelidir. Öyleyse; başkanına güven, ilkelerinle övün!

- Milli Gazete, İbrahim Veli tarafından kaleme alındı
https://www.milligazete.com.tr/makale/1936852/ibrahim-veli/guven-ovun