O kurum müdüründen Saadet Partisi'nin adayına büyük ayıp

Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Şube Müdürü Kadir Bozaba, Saadet Partisi Bingöl Belediye Başkan adayına randevu vermesine rağmen randevu saatinde yerinde bulunmayarak büyük tepki çekti.

Türkiye'nin en genç il belediye başkan adayı olan Saadet Partisi Bingöl Belediye Başkan Adayı Musa Ahmet Kaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden randevu alıp randevu saatinde Bozaba'nın makamına gittiklerini, kendisinin randevu saatinde makamında bulunmadığını ifade etti.

NEZAKETSİZLİK

milligazete.com.tr'nin edindiği bilgiye göre, randevu için ziyarete giden Kaya ve heyetine Bozaba'nın KYK müdürüyle toplantıda olduğu söylendi. Saadet Partisi heyetine randevu öncesinde herhangi bir bilgi verilmemesi nezaketsizlik olarak yorumlandı.

Kaya, durumu Twitter hesabından paylaştı. Kaya, Bozaba'nın olmamasına rağmen boş koltuğa karşı konuşma yaptığını belirtti. Bunun üzerine pek çok sosyal medya kullanıcısı duruma tepki gösterdi.

İşte Kaya'nın Twitter hesabından paylaşımı;

“Randevulaştığımız halde Bingöl Gençlik Spor İl Müdürü, randevu saatinde yerinde yoktu ve bunu ziyaretine gittiğimizde öğrendik, biz yine de görevimizi yaptık ve koltuğa doğru ilkelerimizi anlattık, bizce faydalı bir ziyaret oldu."

Twitter'dan verilen bazı tepkiler ise şöyle;

“Başkanım kusura bakmayın müdür bey seçim çalışmasında olduğu için ondan belki gelememiştir.Siz Ankara dan geldiğiniz için bugün böyle gördünüz biz hergün koltuklara derdimizi anlatıyoruz.Bizi well etmişler well.”
“Emir alamamıştır başkanım siz kusura bakmayın bir Bingöllü olarak ben özür diliyorum sizden Bingöllüler misafirperverdir.”

"Başarılar başkanım sözünü yerine getirmişsiniz nasip koltuğunmuş."

"Layık olmadan devletin makamlarına atananlar, astlarını ısırır, üstlerine kuyruk sallarlar. / Gazali"

BOZABA, AK PARTİ BİNGÖL ADAYI ARIKAN'IN PROPAGANDASINI YAPIYOR

Öte yandan devlet memuru olan Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Şube Müdürü Kadir Bozaba'nın sosyal medya hesaplarında Ak Parti Bingöl Belediye Başkan Adayı Erdal Arıkan'ın propagandasını yapan paylaşımlarda bulunduğu görüldü. 

Kaynak: milligazete.com.tr

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1921132/o-kurum-mudurunden-saadet-partisinin-adayina-buyuk-ayip