Erdoğan'a tepki: Ayıptır, şehitlerin aziz hatırasına saygısızlıktır

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda'da cuma namazı sırasında iki camide yaşanan terör saldırısının Facebook ve diğer sosyal medya platformlarında kaldırılan görüntülerini Tekirdağ ve İstanbul Gaziosmanpaşa'da gerçekleştirdiği seçim mitinglerinde yayınladı.

Erdoğan miting sırasında "Kardeşlerim sizleri şöyle bir Yeni Zelanda'ya götürmek istiyorum. Şöyle ekranda bunları izlememizde fayda var" dedikten sonra dev ekrandan terör saldırısının görüntüleri paylaşıldı.

Saldırganın, Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrinde iki camiye girip Müslümanları şehit ettiği canlı yayın görüntüleri şiddet ve vahşet içerdiği, terörü ve nefreti teşvik edebileceği gerekçesiyle sosyal medyadan kaldırılmıştı. Söz konusu görüntülerin AKP mitinginde yayınlanması tepki çekerken Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da söz konusu duruma tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşımda bulunan Karamollaoğlu, "Bu hadiseyi bir seçim malzemesi yapmak, istismar etmek, hele hele katliam görüntülerini miting meydanlarında izletmek ise ayıptır, şehitlerin aziz hatırasına saygısızlıktır ve kimseye fayda sağlamaz. Yabancılar nezdinde bu terör hadisesinin hafife alınmasına sebep olur" ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, söz konusu terör saldırısının seçim malzemesi yapılmaması gerektiğini de ifade etti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun paylaşımları şu şekilde:

Yeni Zelanda’da bir teröristin yaptığı katliam sadece kınanarak geçiştirilemez. Sadece Yeni Zelanda değil bütün Avrupa ve Amerika cinnet geçiriyor. Bu ve benzeri vahşet hadiselerinin tekerrür etmemesi için bütün İslam âlemi birlikte tedbir almalı girişimlerde bulunmalıdır.
Bu hadiseyi bir seçim malzemesi yapmak, istismar etmek, hele hele katliam görüntülerini miting meydanlarında izletmek ise ayıptır, şehitlerin aziz hatırasına saygısızlıktır ve kimseye fayda sağlamaz. Yabancılar nezdinde bu terör hadisesinin hafife alınmasına sebep olur.
Teröristin ifadelerinde İstanbul’un ve Ayasofya’nın adının geçmesi elbette hassasiyetimizi artırır, ama bu hadisenin temelinde İslam'a ve bütün Müslümanlara duyulan kin ve nefret duygusunun yattığı gerçeğini değiştirmez.
Dolayısıyla bu terör hadisesi hiç kimse tarafından seçim malzemesi yapılmamalıdır.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1921083/erdogana-tepki-ayiptir-sehitlerin-aziz-hatirasina-saygisizliktir