AKP'li siyasetçiden gazeteciye tehdit: "Patronunuza bilgi veriyoruz"

AKP’li Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Hürriyet gazetesi muhabiri İsmail Saymaz’ın beş yıldır yapımı devam eden Rize Meydanı Projesi ile ilgili tweetlerini hedef alarak "Patronunuza bilgi veriyoruz" diye tehdit etti.

Hürriyet gazetesi muhabiri İsmail Saymaz, Rize Meydanı Projesi ile ilgili olarak sosyal medya hesabından "Beş yıldır bitirilemeyen Rize Meydanı projesinde gelinen aşama bu mu olmalıydı? Rize Meydan projesini yapan müteahhit Volkan Çelik, beni aradı ve şöyle dedi: "Biz mebran adlı yalıtım malzemesini korumak için meydana şap malzemesi döktük. Fakat iki gün sonra meydanda miting yapılınca şap çatladı. Çatlağı kapatacağız. Ana yapıda ve projede sorun yoktur.” Rize’de, üzerinde miting yapıldığı için şap betonu çatlayan Rize Meydanı’nda, benim twitlerimden sonra bugün "önlem" alındı. Ne mi yapıldı? Çatlakların üzeri saclarla örtüldü. Hizmet budur" ifadelerini kullandı.

ismail-saymaz-2.jpg?ismail-saymaz-1.jpg?

“PATRONUNUZA BİLGİ VERİYORUZ”

Gazeteci Saymaz'ın söz konusu tweetlerini hedef alan AKP’li Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, “İsmail Saymaz bu şekilde Rize’yi ve belediyemizi küçük düşüren bu haberiniz için hem patronunuza bilgi veriyoruz, hem de savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz” dedi.

rize-belediye-baskani-kasap.jpg?

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1920889/akpli-siyasetciden-gazeteciye-tehdit-patronunuza-bilgi-veriyoruz