Yıldız Tilbe: Ayasofya ibadete açılsın, izin mi alacağız?

Ünlü sanatçı Yıldız Tilbe, Yeni Zelanda'daki cami saldırısında 49 Müslüman'ın şehit olduğu katliam sonrası sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Tilbe, katliamı kınayarak teröristin yayınladığı Ayasofya ile ilgili bildirisine tepki gösterirken "Ayasofya ibadete açılsın, izin mi alacağız?" diyerek "Ayasofya'nın kapalı tutulması İstanbul'a sahip çıkamamaktır" ifadesini kullandı.

Yıldız Tilbe'nin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde:

"Allah, Yeni zelanda da şehit edilenlere rahmet eylesin. Hangi dinde olursa olsun bir insanın, en savunmasız anı dua ederkendir. Allah' ın evinde Allah'ın huzurunda dua anında saldıranlar hiçbir dine mensup olamazlar ve insan değillerdir.

Ben herhangi biri olarak,,dünyanın öbür ucunda birinin canlı yayın yaparak bir camideki savunmasız insanları katletmesine ve dünyanın öbür ucundan ülkemize dönüp Ayasofya'yı geri alıcaz sizide halledicez demesinden bunu anlıyorum. Ayasofya ibadete açılsın.

Fatih Sultan Mehmet boşuna mı vami yaptı orayı? Ayasofya'nın ibadete kapalı tutulması İstanbula sahip çıkamamaktır. Sahibi olmayan yere göz diken çok olur, Ayasofya ya sahip çıkalım. #Ayasofyaibadeteaçılsın

Ayasofya'nın öyle kapalı kalması için hiçbir sebep yok, fakat ibadete açılması için başta Fatih Sultan' ın vasiyeti ve Müslüman aleminin isteği ve birsürü sayamadığım nedenden dolayı ibadete açılmalı, açılsın, izin mi alcaz?

Valla bak büyük bi törenle açalım bütün ülkelerin büyükleri gelsin yemekler dağıtılsın , Kur'an-ı Kerim okunsun çok güzel olur, bütün Osmanlının ve gelmiş geçmiş bütün vatan şehitlerinin ruhu şad olur."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1920832/yildiz-tilbe-ayasofya-ibadete-acilsin-izin-mi-alacagiz