Bülent Arınç, AKP’lilere seslendi: Hık mık edemeyiz...

31 Mart yerel seçimlere kısa bir süre kala Ankara ve İstanbul başta olmak üzere Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan ve bakanlar düzeyinde yerel seçimlere yönelik ziyaretlerini artıran Cumhur İttifakı üyelerine eski milletvekilleri de destek vermeye başladı.

Eski TBMM Başkanı ve AKP'li Bülent Arınç, adayların açıklanması sürecinde AKP Genel Merkezi’nin tercihlerini tasvip etmeyen Manisalı partililere seslenerek “Bu kararlara hiçbirimiz hık mık edemeyiz. Bu Cumhurbaşkanımızın kararıdır” diyerek memleketi Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde Cumhur İttifakı için destek istedi.

"BU CUMHURBAŞKANIMIZ VE PARTİMİZİN KARARIDIR"

Cumhur İttifakı’nın Manisa Kırkağaç’ta, aday olarak MHP’li Yaşar İsmail Gedüz’ü göstermesine karşı çıkan AKP’lileri sandığa davet eden Arınç, "Bu seçimlere Cumhur İttifakı olarak yani MHP ile birlikte girmek için karar alındı. Bu karara hiç birimiz hık mık edemeyiz. ‘Bu Cumhurbaşkanımızın kararıdır, partimizin kararıdır, bunda da bir hayır vardır’ diyerek koşa koşa cevap vermemiz gerekir" dedi.

"SENİN KARŞINA ÇIKMAYACAĞIM DEMELİYDİ"

AKP ve MHP’nin önümüzdeki seçimlerde oylarını birleştirmek zorunda olduğunu ifade eden Arınç, "Genel merkezimiz toplandı ve Gedüz’de karar kıldı. Hiçbir zaman ben böyle bir itirazı kendim için kullanmadım. O yüzden yapılan istişareler sonucunda Kırkağaç’ta Yaşar İsmail Gedüz’e karar verilmişse bize düşen hayırlı olsun, bütün gücümle senin yanındayım, arkandayım, senin karşına çıkmayacağım demeliydi" ifadesini kullandı.

"VERİLEN KARARA MÜDAHALE ETME HAKKIN OLMAZ"

Arınç sözlerini şöyle tamamladı: "Partiler disiplinli kurumlardır. Herkesin aklına geldiğini yaptıkları yerlere parti denmez. Hoşlanmadığın bir şey varsa yeri gelince dile getirirsin. Sana bir şey sorulursa fazlasıyla konuşursun ama işin o kadar. Verilen karara müdahale etme hakkın olmaz. Biz böyle öğrendik siyaseti. 40 yıldır böyle yaptık siyaseti. Böyle yapmakta da fayda var. Benim yapacağım tek iş var, sandıkta Cumhur İttifakı için oy kullanmaktır."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1920825/bulent-arinc-akplilere-seslendi-hik-mik-edemeyiz