“Olmayan”(!) adayla görüştük

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar, Esenler Dörtyol Meydanı’nda binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen mitingde konuşurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı anda bir televizyon kanalında canlı yayındaydı. “Saadet İstanbul’da aday çıkarmıyor.” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan için, Millî Gazete’ye konuşan Saadet’in İBB adayı Necdet Gökçınar, “Kendisi belediye başkan adayı gibi çalıştığı için epey yoğun. Böyle yoğun olduğu için de etrafındakiler de uyarmamışlardır. Yoksa Sayın Erdoğan, eski arkadaşını bu kadar unutmuş olamaz” dedi.

“SAYIN ERDOĞAN, ESKİ ARKADAŞINI BU KADAR UNUTMUŞ OLAMAZ”

Millî Gazete muhabiri Furkan Erten’e konuşan, Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Necdet Gökçınar, “Sayın Cumhurbaşkanı Refah Partisi’nde benim il başkanımdı. Uzun zaman beraber çalıştık, beni tanır. Onlar gömleği çıkarıp ayrılar, biz gömleğimizle Saadet Partimizde devam ediyoruz. Bu açıklamayı bilerek yapacağını sanmıyorum. Kendisi belediye başkan adayı gibi çalıştığı için epey yoğun. Böyle yoğun olduğu için etrafındakiler de uyarmamışlardır. Yoksa Sayın Erdoğan, eski arkadaşını bu kadar unutmuş olamaz” ifadelerini kullandı.

“CANLA, BAŞLA, GÖMLEĞİMLE SAADET PARTİSİ’NDEYİM”

“Sizin aracılığınızla tekrardan Cumhurbaşkanı’na ve halkımıza hatırlatmış olalım” diyen Gökçınar, “Ben Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eski dostluğumuza dayanarak diyorum ki: Ben Necdet Gökçınar, Saadet Partisi İstanbul büyükşehir belediye başkan adayıyım. Kendimi hatırlatma, gösterme, ispatlama çabasına girmeyeceğim. Ben canla, başla, gömleğimle Saadet Partisi’ndeyim. Yoğun bir tempoda çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1920772/olmayan-adayla-gorustuk